Znaki bhp Ppoż na folii – gdzie je znajdziemy?

Znaki bhp Ppoż na folii – gdzie je znajdziemy?

Strasznie dużo ostatnio pożarów. Jeśli nie pali się akurat katedra Notre-Dame, to pewnie Australia lub Kalifornia są pogrążone w ogniu. To sprawia, że ciężko znaleźć cień, ale jeszcze trudniej – ostrzeżenie przeciwpożarowe. Na szczęście do wykorzystania są znaki BHP Ppoż! Co to takiego i gdzie warto – a czasami i trzeba – umieszczać ostrzeżenia przeciwpożarowe? O wszystkim dowiecie się z naszego artykułu.

Umieszczanie znaków bhp ppoż na folii lub płycie

znaki bhp ppoż na foliiKażdy zakład pracy oraz budynek użyteczności publicznej powinien być wyposażony w przeciwpożarowy znak BHP. Dlaczego to takie ważne? Z pewnością jednym z powodów jest to, że pożar może wybuchnąć dosłownie wszędzie. Pracownikom oraz osobom postronnym należy się ochrona, bez której łatwo doznać uszczerbku na zdrowiu. Gdzie znajdziemy takie oznaczenia? Przede wszystkim należy umieszczać znaki BHP Ppoż na folii, ale także na płytach sztywnych PCV. Gdy ostrzeżenia zostaną już wykonane, trafiają np. na drogi ewakuacyjne. Dzięki temu pracownicy i osoby postronne dobrze wiedzą, którędy uciekać, kiedy pojawi się dym. Oprócz tego znaki przeciwpożarowe umieszcza się na skrzynkach ze sprzętem, służącym do walki z ogniem. Mamy tu oczywiście na myśli gaśnicę, która skutecznie tłumi rosnące płomyki za pomocą zimnej piany. Nie bez powodu na jednym z takich znaków znajdziemy właśnie wizerunek tego zasłużonego sprzętu strażaków i przypadkowych bohaterów, którzy znaleźli się w złym miejscu oraz czasie, stając przed koniecznością walki z pożarem. Symbol gaśnicy posiadają niektóre znaki BHP Ppoż na folii oraz płytach PCV, inne mają odmienny obrazek. Czym różnią się takie znaki? Część z nich występuje w wersji fotoluminescencyjnej, a więc świeci w ciemności. To prawdziwa ulga dla wszystkich domorosłych strażaków, którym nagle przyjdzie szukać sprzętu gaśniczego – o zgrozo – w nocy, gdy w budynku nie ma prądu.

Walka z ogniem to bardzo ciężki kawałek chleba, ale wiele osób podejmuje się tego zadania – z chęci bycia strażakiem lub przypadkowej konieczności. Umieszczanie znaków BHP Ppoż na foliach oraz płytach PCV znacznie ułatwia wojnę z płomieniami. Im więcej ostrzeżeń – tym lepiej. Nie należy się zbyt długo zastanawiać nad koniecznością nabycia świecącego w ciemności symbolu gaśnicy. To element, do którego wszyscy przywykliśmy, pokonując naszą codzienną drogę ewakuacyjną. Obyśmy pewnego dnia nie musieli szukać tego symbolu w pożarowym popłochu.