Zastosowanie pessarów położniczych

Zastosowanie pessarów położniczych

Każdy z nas doskonale wie, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, trzeba włożyć nieco wysiłku w dbałość o swój organizm. Nasze ciało reaguje na to, co jemy, jak spędzamy dzień, czy dbamy o ruch i higienę. Warto również przyłożyć większą wagę do regularnych wizyt kontrolnych u lekarzy, którzy sprawdzą, czy z naszym organizmem nie dzieje się nic niepokojącego, co wymagałoby interwencji medycznej.

Dobre pessary dla przyszłych mam

pessary położniczeW naszym kraju mamy dość dobry dostęp do ochrony zdrowia. Gdy dzieje się coś niepokojącego, zawsze możemy trafić do dobrego specjalisty, który udzieli nam pomocy. Pewne grupy pacjentów wymagają częstszych wizyt lekarskich, niż inne. Należą do nich przykładowo kobiety w ciąży, które powinny regularnie odbywać wizyty kontrolne u swoich lekarzy ginekologów. Dzięki temu mogą mieć pewność, że dziecko prawidłowo się rozwija. Czasami zdarza się, że u pacjentki zachodzi ryzyko przedwczesnego porodu. To niekorzystne zjawisko, które może mieć wpływ na zdrowie dziecka, dlatego należy mu zapobiec. Pessary położnicze to specjalne wyroby medyczne, które hamują skurcze szyjki macicy na wcześniejszych etapach ciąży i tym samym opóźniają proces porodu. Taki pessar można zakupić w aptece lub sklepie z artykułami medycznymi, a także zamówić za pośrednictwem internetu. Jego aplikacja jest bardzo prosta, jednak warto zgłosić się do lekarza ginekologa, by to on wykonał zabieg. Kobiety w ciąży często obawiają się, czy ciało obce w ich organizmie nie zaszkodzi dziecku. Jednak pessar położniczy to specjalny, bezpieczny wyrób medyczny, który ma zapobiec przedwczesnemu porodowi. Jeśli jest prawidłowo założony, praktycznie nie czuć jego obecności. Lekarze zazwyczaj zakładają pessary u pacjentek w mniej więcej piątym miesiącu ciąży, zaś zdejmują je przed rozpoczęciem porodu, by nie utrudniały akcji. Ten prosty sposób pomógł już bardzo wielu kobietom i ich dzieciom.

W dzisiejszych czasach rozwój medycyny i nauk pokrewnych jest bardzo dynamiczny. Znamy już wiele lekarstw na choroby, jeszcze niedawno uznawane za nieuleczalne. Wiemy też, jak zapobiec komplikacjom w okresie ciąży, na przykład przedwczesnemu porodowi. Dobrej jakości  pessar położniczy to wyrób medyczny, który pozwala bezboleśnie utrzymać ciążę aż do wyznaczonej daty porodu.