Zastosowania płyt HPL

Zastosowania płyt HPL

W obecnych czasach, zupełnie inaczej podchodzi się do wyboru materiałów do pokrycia elewacji. Coraz częściej sięga się po różnego rodzaju laminaty, które nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale również sa bardzo wytrzymałe. Dzięki temu, pokryte takimi materiałami elewacyjnymi budynki, przez znacznie dłuższy czas mogą zachować swoja wytrzymałość.

Zalety płyt HL

innowacyjne elewacje hplW obecnych czasach można wykorzystywać różnego rodzaju materiały do pokrycia elewacji. Każdy z nich ma swoje konkretne zalety jak również i wady. Tak naprawdę jednak trudno jest znaleźć takie materiały elewacyjne, które nie tyko atrakcyjnie by wyglądały, ale również zapewniły by wysoki poziom ochrony fasadzie danego budynku. Wyjątkiem są tutaj oczywiście innowacyjne elewacje hpl, cieszące z roku na rok coraz większa popularnością. Płyty tego tpyu sa bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, stosowanym coraz powszechniej w budownictwie, jak również w wykończeniu wnętrz. HPl to wyjątkowy materiał o właściwościach drewno-podobnych, będący tak naprawdę rodzajem laminatu wysokociśnieniowego, stworzonego według normy EN438. Płyty takie zazwyczaj produkowane są z wykorzystaniem specjalnych pras do laminatów, wykorzystuje się w tym celu oddziaływanie bardzo wysokich temperatur jak również i ciśnienia. Ważne jest, że płyty te są dodatkowo utwardzane, do czego z kolei wykorzystuje się specjalną mieszankę żywic poliuretanowo-akrylowych. Właśnie to sprawia że tego rodzaju płyty okazują się tak odporne między innymi na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale nie tylko. Warto także dodać, ze niektóre rodzaje płyt HPL są tworzone w oparciu o specjalne, aluminiowe rdzenie. Ciekawym wyróżnikiem tego tpyu płyt jest fakt, że ich okładzina może się bardzo mocno różnić. Są wiec na przykład tego typu płyty, które posiadają specjalną drewnianą okładzinę. Płyty HPL są często nazywane elewacjami wentylowanymi, gdyż są tego typu materiałami które zapewniają równowagę między wysoką odpornością, a bardzo atrakcyjnym wyglądem, dzięki temu tego rodzaju płyty nadają się do pokrycia elewacji większości budynków.

W obecnych czasach poszukiwane sa takie materiały elewacyjne, które z jednej strony sa odporne, a z drugiej są ozdobą danego budynku. Zazwyczaj takie warunki spełniają specjalne płyty kompozytowe, będące doskonałym połączeniem materiału bardzo atrakcyjnego, ale również i bardzo wytrzymałego.