Zalety terapii dla par w Krakowie

Zalety terapii dla par w Krakowie

Wiele par posiada przeróżne problemy. Niestety, nie zawsze są to łatwe tematy, które można rozwiązać spokojną rozmową. Zdarza się, że relacje międzyludzkie nie są czarno białe i obie strony mogą posiadać racje w wielu kwestiach.  Dlatego warto udać się na terapię do profesjonalisty, który pomoże porozumieć się i poprawić jakość relacji.

Cechy dobrej psychoterapii dla pary w Krakowie

psychoterapia dla par krakówKluczowe jest wspólne podjęcie decyzji. Chodzi przede wszystkim o to, że taką parę czeka bardzo wiele pracy, więc powinna być przygotowana na szczerość. Intencje są o tyle istotne, że to od nich zależy rezultat całego przedsięwzięcia. Bardzo ważna jest odpowiednia psychoterapia dla par Kraków posiada wielu doświadczonych terapeutów, do których zgłaszają się pary z różnym stażem w związku. Problemy często wynikają z tego, że partnerzy nie umieją do końca zrozumieć intencji drugiej strony. Często tworzą wyobrażone wizje swojej relacji, a całą resztę rozpatrują w kategorii błędu. Jest to bardzo niebezpieczne myślenie, które nie tylko rani, ale także drastycznie wpływa na wygaśnięcie bliskości. Spotkania z terapeutą opierają się na tym, by szczerze mówić o swoich emocjach. Ważne jest, by być przygotowanym na krytykę ze strony bliskiej osoby. Przede wszystkim pracuje się nad oczekiwaniami partnerów, bo to w nich znajduje się najwięcej nieścisłości. Terapia dotyczy nie tylko par, gdzie pojawia się zjawisko zdrady, czy przemocy.

Najwięcej osób ma problem z akceptacją wszystkich cech partnerki lub partnera. Wszyscy posiadają oryginalne zestawy wad i zalet, które wpływają na jakość relacji. Bardzo pomaga odczarowanie rzeczywistości polegające na akceptacji niedoskonałości drugiej strony. Im większe wymagania, tym dłuższy czas terapii i więcej problemów do przepracowania.