Zajmuję się sprzedażą działek przemysłowych w Bydgoszczy

Zajmuję się sprzedażą działek przemysłowych w Bydgoszczy

 

Kiedy zacząłem działać w branży nieruchomości to nie spodziewałem się, że tak szybko praca ta stanie się moim głównym źródłem utrzymania. Tym bardziej, że zaczynałem działać wówczas, kiedy nieruchomości sprzedawały się jak świeże bułeczki prosto z pieca. I to każdy rodzaj nieruchomości. Dzisiaj zajmuję się tylko jednym rodzajem nieruchomości, bo musiałem się trochę wyspecjalizować. Działki przemysłowe – to właśnie ich sprzedażą teraz się zajmuję i świetnie sobie w tym biznesie radzę.

Każda działka przemysłowa ma swoją cenę

najlepsze działki przemysłowe - bydgoszczOd kiedy zacząłem zajmować się pośredniczeniem w sprzedaży działek przemysłowych kieruję się jedną zasadą – nie ma takiej działki, której nie można kupić. Przecież oczywistym jest, że wszystko jest kwestią ceny, jaką jest w stanie zapłacić kupujący. Nawet jeśli ktoś mówi, że nie sprzeda swojej działki za żadne skarby i tak zmienia zdanie, kiedy zobaczy na papierze konkretną kwotę pieniędzy. Najpierw jednak musi być kupiec, który będzie chętny wyłożyć odpowiednią stawkę. A moja praca polega na pośredniczeniu pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Chodzi o to, żebym mógł zaoferować swoim klientom tylko najlepsze działki przemysłowe – Bydgoszcz jest miastem, w którym wybór takich działek jest naprawdę ogromny. W Bydgoszczy jest jeszcze sporo miejsc i terenów, które nie zostały uprzemysłowione. Spełniają one w pełni warunki do tego, żeby tak właśnie z nimi postąpić. Jednak ze względu na brak zainteresowanych kupnem działki to się jeszcze nie stało. Natomiast ja wyspecjalizowałem się w tym, żeby swoim potencjalnym klientom pokazać właśnie takie działki, które za chwilę będą przemysłowymi. Bo do ich przekształcenia wystarczy jedynie postawić na nich jakiś zakład produkcyjny czy halę magazynową. Taką działkę można kupić tanio, ale potem można ją naprawdę drogo odsprzedać.

Najlepsze działki pod inwestycję, które obecnie nie są jeszcze zagospodarowane, cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem. W tej kwestii działam trochę na własną rękę i wykupuję najlepsze działki a potem sprzedaję je we własnym zakresie zainteresowanym firmom. Dzięki temu zarabiam całkiem sporo na pośredniczeniu w sprzedaży terenów przemysłowych. Poza tym oczywiście pośredniczę pomiędzy kupującymi a sprzedającymi, na czym również zarabiam swoją prowizję.