Z plecakiem do szkoły

Z plecakiem do szkoły

Uczeń idąc do szkoły musi zabrać z sobą odpowiedni ekwipunek, dzięki któremu będzie czerpał wiedzę i ćwiczył ciało. A ponieważ każdy uczeń to młody człowiek w fazie rozwoju, więc należy zadbać o to, aby noszenie tego ekwipunku nie miało negatywnego wpływu na kształtowanie sylwetki ucznia, trzeba mu zapewnić odpowiednie  „urządzenie” do noszenia. Najbezpieczniej taki ciężar dźwigać na plecach i dlatego dawniej uczniowie nosili swój ekwipunek w tornistrach.

Z czym do szkoły, zamiast tornistra?

plecak szkolnyTrzeba przyznać, że tornister, chociaż spełniał wymogi zdrowotne, nie był lubiany przez uczniów, dlatego zastąpił go plecak szkolny. Nie jest to zwykły plecak, tylko plecak, o którym marzy większość młodzieży szkolnej. Przy takim powodzeniu nie dziwi, że wiele firm renomowanych podjęło produkcję  plecaków i jest ich wielka rozmaitość. Jeśli chodzi o wielkość, wyposażenie i materiał, z którego są wykonane niewiele się różnią. Natomiast to, co przyciąga wzrok, jest obiektem pożądania i stanowi wizytówkę konkretnej firmy, wierzchnia klapa plecaka. Na tej klapie lokowane są „portrety” zwierzaków oraz bohaterów gier i filmów ulubionych przez dzieci i młodzież. Plecaki, adresowane do starszych dzieci mają naszywki znanych klubów sportowych, marek samochodów i inne lubiane gadżety. Są również plecaki, których klapa ma tylko niewielką wizytówkę producenta oraz takie, gdzie elementem dekoracyjnym jest tylko struktura tkaniny, wzór lub kolor. Oprócz zewnętrznej atrakcyjności, producenci proponują również nowe rozwiązania samych plecaków. Jest to spowodowane faktem, że szkolny ekwipunek staje się coraz cięższy i trudny do uniesienia przez dziecięce ramiona. Taką propozycją jest plecak na kółkach z rączką do ciągnięcia i wówczas taki plecak staje się wózkiem. Plecaki, oprócz wieku potencjalnego użytkownika, uwzględniają również płeć. Te dziewczyńskie są bardziej kolorowe, wzorzyste i jasne.

Sierpień to „wysyp” szkolnych plecaków. Można je znaleźć we wszystkich marketach, stacjonarnych sklepach z art. szkolnym a przede wszystkim w sklepach on-line, gdzie jest bardzo duży wybór również pod względem ceny. Nie ma obaw, że rynek nasyci się szkolnymi plecakami, bo liczba uczennic i uczniów jest określona. Moda uczniowska nakazuje mieć nowy plecak każdego roku szkolnego.