Wytrzymałe bariery drogowe

Wytrzymałe bariery drogowe

Poruszając się w ruchu drogowym musimy zwracać na wszystko co nas otacza, ponieważ tak naprawdę nigdy nie wiemy co się może wydarzyć. Tak jak jadąc samochodem stosujemy zasadę ograniczonego zaufania, tak samo powinniśmy to robić w momencie gdy poruszamy się na piechotę. Poruszanie się po ulicach ułatwia nam ich infrastruktura drogowa.

Zastosowanie barier drogowych

Bariera U-12Rzeczą normalną jest to, że nikt nie chce mieć wypadku. Niestety pomimo tego, że nikt tego nie chce, to te wypadki ciągle się zdarzają, a coraz większa ilość samochodów na drogach temu sprzyja. Gdyby nie wszystkie znaki, sygnalizacje świetlne, progi zwalniające i bariery drogowe, to tych wypadków ze skutkiem śmiertelnym byłoby znacznie więcej. Na szczególną uwagę zasługują bariery drogowe. Mam tutaj na myśli te bariery, które ochraniają pieszych, takie jak na przykład bariera U-12. Jest to bariera którą możemy spotkać koło szkół, przedszkoli, przychodni, a także wszędzie tak gdzie ruch pieszych jest zmożony. Czasami montowane są także w miejscach, gdzie samochody poruszają się z dużą prędkością, a chodnik obok tej jezdni jest wąski. Bariery wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, jakim jest stal, która charakteryzuje się dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu w przypadku, gdy jakiś samochód uderzy w taką barierę, to jego energia zostanie przez nią pochłonięta, ale nie pozwoli wjechać na chodnik. Co prawda samochód będzie rozbity, ale ani pieszym, ani kierowcy nie powinno się nic stać.

Właśnie dzięki takim rozwiązaniom każdego dnia chronione jest nie jedno życie. Pieszy jest bardzo narażony na utratę zdrowia lub nawet życia, ponieważ nie ma żadnych szans w starciu z rozpędzonym samochodem. Wyżej opisane rozwiązanie bardzo mocno zwiększa szanse pieszego.