Wynajem samochodu w Krakowie

Wynajem samochodu w Krakowie

Wiele małych firm nie jest przygotowanych na nagły wzrost zamówień, który wymaga od nich posiadania większej floty samochodowej. W takiej sytuacji mogą wystąpić chwilowe opóźnienia w dostawach, albo właściciele wynajmują samochody na czas wzmożonej pracy i realizują zlecenia na czas. Dostawcze samochody są przeznaczone do przewożenia dużych załadunków.

Kto wynajmuje samochód dostawczy?

wynajem samochodów dostawczych w KrakowieWiększość osób posiadający prawo jazdy, ma samochód osobowy, bo wystarcza on do zaspokojenia wszystkich potrzeb. Kiedy robimy remont, chcemy się przeprowadzić, lub musimy od kogoś odebrać dużą przesyłkę, to jest nam potrzebny samochód dostawczy. Są to modele przeznaczone do zadań specjalnych, czyli można nimi przewozić ciężkie rzeczy, które nie zmieszczą się do pojazdu osobowego. Wynajem samochodów dostawczych w Krakowie jest bardzo popularny z uwagi na dużą ilość firm usługowych, które są głównie klientami wypożyczalni. Pojazdy dostawcze posiadają siedzenia jedynie z przodu dla kierowcy i pasażera, a za ich plecami znajduje się paka, do której można spakować załadunek. Dostępne są też modele dostawczych wywrotek, chłodni, czy mroźni. Możemy nimi przewozić produkty spożywcze, materiały sypkie, czy ciężkie meble i palety z towarem. Niektóre auta są wyposażone w automatyczne rampy, które ułatwiają załadunek i rozładunek pojazdu. Krakowskie wypożyczalnie posiadają przede wszystkim nowe modele aut z bieżącego roku, lub kilku lat wstecz. Dzięki temu samochody są niezawodne i sprawne. Wynajmując auto, dostajemy w stu procentach sprawny pojazd, z ważnym przeglądem technicznych oraz opłaconymi ubezpieczeniami auto casco i odpowiedzialności cywilnej. Wynajęte auto zawsze jest zatankowane do pełna i też w takim stanie trzeba go oddać po skończonej usłudze. Wypożyczalnie wymagają wpłacenia kaucji w wysokości kilkuset złotych, która jest zwracana w momencie oddania samochodu.

Samochód dostawczy może wynająć każdy, kto ma odpowiednie uprawnienia i czynne prawo jazdy. Najbardziej opłacalny jest wynajem krótkoterminowy, gdyż koszty są stosunkowo niskie. Płatność na wynajem jest rozliczana na postawie godzin, dni, lub przejechanych kilometrów. Najtańsze auto dostawcze możemy już wynająć za niecałe osiemdziesiąt złotych za dzień, a najdroższe mogą kosztować nawet po kilkaset złotych za dobę.