Wybór smoczka dla niemowlaka

Wybór smoczka dla niemowlaka

 

Każde dziecko czasem płacze, ponieważ to jedyny sposób na wyrażenie swojego stanu. Maluchy płaczą z różnych powodów, ale niemalże zawsze potrzebują wtedy wyciszenia i uspokojenia. Najlepszym lekarstwem w takiej chwili jest mama lub smoczek.

Z czego są zrobione smoczki?

jaki smoczek dla niemowlakaPrzeważnie większość mam kompletuje wyprawkę dla maluszka jeszcze przed jego narodzinami. Jest to zestaw najważniejszych produktów, które przydadzą się każdemu dziecku i rodzicom. Obok wózka, łóżeczka i ubranek, nie może w niej zabraknąć smoczków. Często są one niezbędnym pomocnikiem w uspokajaniu dziecka. Warto mieć przynajmniej dwie sztuki, które będziemy używać w chwilach kryzysowych. Jeżeli nie wiemy jaki smoczek dla niemowlaka wybrać, to najlepiej się kierować jego wiekiem, ponieważ mają one różne rozmiary. Najlepsze będą smoczki wykonane z organicznego kauczuku, ponieważ są w stu procentach bezpieczne i hipoalergiczne. Ich osłonka została w taki sposób zaprojektowana, aby nie dotykać ust ani brody dziecka. Dzięki temu ograniczamy ryzyko pojawienia się zaczerwień, krost czy różnych zmian. W sprzedaży znajdziemy też dynamiczne smoczki, które delikatnie się naciągają, imitując pierś mamy. Jest to bardzo ważne, jeżeli mama cały czas karmi i nie chce, aby smoczek zakłócił rytm karmienia. Z podawaniem smoczka dziecku trzeba też uważać, aby nie trwało to zbyt długo, ponieważ  zbiegiem czasu będzie coraz ciężej oduczyć malucha od korzystania z niego. Im wcześniej niemowlak z niego zrezygnuje, tym dla niego lepiej.

Poza kauczukowymi smoczkami, znajdziemy także silikonowe, które trzeba wymieniać na nowe po około dwóch – trzech miesiącach użytkowania lub kiedy zauważymy na nich widoczne uszkodzenia. Smoczki na pewno się przydają, ale stosowane z umiarem i rozwagą.