Wybieramy mokrą karmę dla psa

Wybieramy mokrą karmę dla psa

 

Żywienie psa może przysparzać właścicielowi trudności, zwłaszcza jeśli trafił nam się pies niejadek. Nie każdy pupil chętnie konsumuje suchą karmę, która jest najprostszą i najmniej problemową formą psiej diety. W takim przypadku, jeśli nie mamy czasu lub odpowiedniej wiedzy, by przyrządzać psu gotowane posiłki, wówczas pozostaje rozwiązanie w postaci mokrej karmy.

Jak wybrać mokrą karmę dla psa?

mokre karmy dla psówAby nasz pupil cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, chętnie się bawił i miał piękną lśniącą sierść, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednio zbilansowanych, pełnowartościowych posiłków. Sucha karma, choć najprostsza i najbardziej wygodna dla właścicieli, może zostać wykluczona z psiej diety, jeśli weterynarz stwierdzi u psa problem z nerkami lub uzębieniem. Czasem zdarza się również, że sucha karma niektórym psom po prostu nie odpowiada i bez względu na jej rodzaj i jakość nie jest chętnie spożywana. Jeśli dysponujemy wystarczającą ilością czasu i wiedzą na temat odpowiednio zbilansowanej psiej diety, wówczas możemy zająć się przygotowywaniem posiłków dla psa samodzielnie. Jest to jednak dość czasochłonne. Dobrym rozwiązaniem są też mokre karmy dla psów, jednak przy ich wyborze należy zwracać szczególną uwagę na ich jakość, by nie fundować swojemu czworonogowi posiłku typu fast-food. Istotną informacja odnośnie jakości karmy będzie skład i otwierający listę komponent. W karmach wysokiej jakości będzie nim mięso. Unikajmy karm, których listę składników otwierają zboża, przede wszystkim kukurydza czy pszenica.

Jeśli posiadamy psa, musimy zadbać o jego dobre zdrowie, zapewniając mu nie tylko odpowiednią ilość spacerów, ale także wartościowe, zbilansowane posiłki. Możemy skorzystać z gotowych produktów, jednak zwracajmy szczególną uwagę na ich jakość i zawarte w składzie komponenty. Obecność w karmie kukurydzy czy pszenicy świadczy o jej niskiej jakości.