Własnoręczne stworzenie przytulanek

Własnoręczne stworzenie przytulanek

Każdy z nas w dzieciństwie miał swoją ulubioną przytulankę. Najczęściej był to miś, lalka, kotek, piesek. Maskotka to pierwszy przyjaciel dziecka, często na kilka lat. Obecnie dużą popularnością cieszą się maskotki handmade. Są to piękne i niepowtarzalne zabawki. Jest uniwersalna zabawki niezależni od płci.

Unikalna przytulana wykroje z internetu 

przytulanki wykrojeLekkie i mięciutkie przytulanki są najczęściej wybierane jako pierwszy prezent dla dziecka. Mogą stanowić dekorację łóżeczka lub ułatwić zasypianie. Kolorowe maskotki pobudzają rozwój i wyobraźnie dziecka. Faktura zabawki wspiera rozwój sensoryczny małej pociechy. Maskotka zapewnia maluchom poczucie bezpieczeństwa. Przytulanki handmade to bezpieczne zabawki, dostępne w oryginalnych wzorach. Poprzez maskotki dzieci uczą się okazywać uczucia, troski o innych. Do zrobienie przytulanki dla dziecka potrzeba tylko kilku narzędzi. Podstawą jest kawałek materiału, filc, nożyczki, szpilki, wata. Taką maskotkę można wykonać na maszynie do szycia lub uszyć ręcznie. Tkaniny możemy dobierać dowolnie. Warto łączyć ze sobą kolorowe materiały o różnej fakturze. Do stworzenia przytulanki wykroje postaci można znaleźć w internecie. Wystarczy go wydrukować, wyciąć i obrysować na tkaninie. Najczęściej dostępne są postaci zwierzątek, lalek. Jeśli nie znajdziemy interesującego nas szablonu, możemy użyć naszej wyobraźni i samemu narysować wykrój maskotki. Na rynku możemy znaleźć wiele maskotek zrobionych na szydełku. Jest to świetna alternatywa dla chińskich zabawek.

Misie są bardzo miękkie i miłe w dotyku. W internecie dostępne jest wiele filmików instruktażowe jak wykonać samodzielnie maskotkę. Jest to ciekawy sposób na wykorzystanie długich jesiennych wieczorów. Takie zabawki na pewno ucieszą każdego dzieciaka.