Właściwości śluzu ślimaków

Właściwości śluzu ślimaków

Obecnie panuje ogromna moda na kosmetyki pochodzenia naturalnego. Coraz częściej docenia się brak szkodliwych i chemicznych substancji o których mówi się coraz głośniej. Dlatego te kremy, maski czy innego rodzaju produkty, które nie zawierają podejrzanych składników obecnie zyskują największe uznanie wśród klientów.

Produkty na bazie śluzu

śluz ślimaka cenaJeżeli chodzi o jeden z najbardziej efektywnych składników naturalnego pochodzenia to koniecznie trzeba zatrzymać się przy śluzie ślimaka. Przede wszystkim taka substancja posiada wiele właściwości regenerujących. Są one potrzebne ślimakowi podczas poruszania się, ponieważ jego tkanki są uszkadzane. Obecność śluzu wszystko szybko regeneruje i sprawia, że zwierzę może dalej się przemieszczać. Okazuje się, że taki śluz ślimaka cena przejawia podobne właściwości jeżeli chodzi o ludzką skórę. Dlatego coraz częściej stosuje się kosmetyki na bazie takich substancji. Często też tego rodzaju produkty są wybierane przez obrońców praw zwierząt, ponieważ pobór śluzu jest bardzo prosty i ślimaki nie są narażone na nieprzyjemności. Dlatego warto wiedzieć, że podczas tworzenia takich kosmetyków zwierzęta zwyczajnie nie cierpią. Jest to ważne, ponieważ wielu konsumentów chce być świadoma i nie wybiera produktów, które w jakiś sposób nie pasują do wyznawanych przez nich poglądów i wolą się upewnić co do ich pochodzenia. Również śluz zawiera podstawowe witaminy typu A, C i D. Co znacznie wpływa na zdrowie naszej skóry.

Jeżeli chodzi o cenę takich wyrobów to nie jest ona wysoka w porównaniu do korzyści i efektywności jaką otrzymamy stosując kosmetyki wykorzystujące cenny śluz. Obecnie najbardziej prestiżowe marki świata korzystają z takiego rozwiązania i wprowadzają całkiem nowe linie produktów, które mają ten składnik.