Wedding planner i jak nim zostać?

Wedding planner i jak nim zostać?

Organizacja ślubu i wesela w dzisiejszych czasach jest coraz trudniejsza. Wszystko przez ilość dostępnych opcji, które sprawiają, że podjęcie najprostszej decyzji jest niezmiernie trudne. Rozpoczynając planowanie ślubu i wesela, stawiamy sobie pytani: wolimy ślub cywilny czy kościelny? Jaki motyw przewodni wybrać? Czy zapraszamy tylko najbliższą rodzinę, a może zapraszamy wszystkich krewnych? Jak widać nie jest to tak proste, jak może nam się wydawać. W pewnych momentach wedding planner, czyli konsultant ślubny może okazać się niezbędny.

Więcej o zadaniach konsultanta ślubnego

wedding planner szkoleniePrzyszli małżonkowie, którzy chcą, aby ich ślub był wyjątkowy, oryginalny a jednocześnie pragną dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, mogą skorzystać z usług osoby, jaką jest wedding planner. W Polsce częściej mówimy konsultant ślubny, niż właśnie wedding planner, ale możemy usłyszeć oba terminy. Przejdźmy do tego, czym tak właściwie zajmuje się osoba wykonująca tego typu zawód. Po pierwsze, to osoba, która ma wspierać małżonków w ich decyzjach, sugerować lecz w żadnym wypadku narzucać. Musi ona, po wysłuchaniu pragnień i życzeń, zaproponować wstępny plan wesela, poszczególne punkty. Dodatkowo zadaniem konsultanta ślubnego jest sprawdzenie czy życzenia państwa młodych są możliwe do zrealizowania. Para młoda natomiast decyduje, czy podobają się jej pomysły przedstawione przez konsultanta. Jego zadania można uprościć i powiedzieć, że zajmuje się on wszelkimi sprawami organizacyjnymi, dzwonieniem i rezerwowaniem terminów, wstępnymi deklaracjami, umawianiem na spotkania z Państwem Młodym. Ich zadaniem natomiast jest stawienie się na czas, by na przykład spróbować torty w cukierni. Istnieje wiele kursów przygotowujących do wykonywania tego zawodu. Jeśli chodzi o zawód, jakim jest wedding planner szkolenie przygotowujące można odbyć w każdym większym mieście.

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie w życiu każdej pary. Chcą oni ten dzień zapamiętać na długo. Wielu życzy sobie również, by ich goście dobrze wspominali ten dzień, by wyszli zadowoleni i najedzeni. Jeśli chcemy, by właśnie takie było nasze wesele, zatrudnienie osoby, jaką jest wedding planner, może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Chociaż oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami.