Wczasy nad polskim morzem

Wczasy nad polskim morzem

 

Wypoczynek nad morzem ma swój urok. Obecnie wczasy nad Bałtykiem znów stały się modne, a nadmorskie kurorty przeżywają w sezonie prawdziwe oblężenie. W słoneczne dni trudno jest znaleźć na plaży choć skrawek wolnego miejsca. Po latach zachłyśnięcia się wyjazdami nad ciepłe morze, nierzadko do egzotycznych krajów, Polacy znów wolą wypoczywać w Kołobrzegu czy Ustce.

Ustka ma swój urok

wczasy w UstceTrzeba przyznać, że porównując Ustkę sprzed kilkunastu lat z tą obecną, widać olbrzymią różnicę. Miasto zostało gruntownie odnowione i zmodernizowane. Zmiany można dostrzec szczególnie w starej jego części. Domy w charakterystyczną kratę aż lśnią, wokół panuje ład i porządek, deptaki mienią się kolorami nowej kostki brukowej, a wypielęgnowana zieleń daje wytchnienie w upalne dni. Plaża jest obszerna i czysta, a nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Wczasy w Ustce można polecić osobom w każdym wieku. Kurort jest przyjazny zarówno seniorom, jak i najmłodszym turystom. Co prawda jest chętnie odwiedzany nie tylko w sezonie, ale jednocześnie pozbawiony jest wielkomiejskiego szumu i nadmiernego gwaru. Można tu odnaleźć zarówno rozrywkę, jak i spokój, co pozwala wspaniale wypocząć. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, jak przyjemne jest spędzanie czasu na plaży. Dobrze czują się tutaj rodziny z dziećmi, na które czeka mnóstwo atrakcji. To sprawia, że w mieście jest co robić nawet wtedy, gdy pogoda nas nie rozpieszcza i nie ma mowy o wyjściu na plażę. Znajdziemy tu place zabaw, obiekty sportowe i muzea. Miłośników historii z pewnością zainteresują słynne bunkry, które udostępnione są do zwiedzania. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wyglądała w czasie drugiej wojny światowej codzienność w obleganym mieście. Prezentowane eksponaty przenoszą nas w czasy dawno mienione. Wystawy przygotowano z wielką pieczołowitością i dbałością o szczegóły.

Na zwiedzających czekają ścieżki edukacyjne, a czasami kiermasze i pikniki. Można wtedy skosztować dań charakterystycznych dla kuchni polowej. Ucieszy to z pewnością wszystkich smakoszy. W Ustce można spacerować jedną z najdłuższych w Polsce nadmorskich promenad. Jest to nie lada gratka dla miłośników szumu fal i zachodów słońca. Ponadto długie wędrówki nad brzegiem morza mają zbawienny wpływ na zdrowie.