Ważne informacje o klimakonwektorach kanałowych

Ważne informacje o klimakonwektorach kanałowych

Wentylatory z odzyskiem energii zapewniają rozwiązania powietrza zewnętrznego dla jakości środowiska w pomieszczeniach. Wentylator kanałowy jest idealny do większych planów pięter otwartych przestrzeni, zwykle spotykanych w biurach, sprzedaży detalicznej, hotelach lub placówkach edukacyjnych.

Klimakonwektor jest urządzeniem wentylacyjnym

statyczny klimakonwektor kanałowyDziała dobrze w wielu przestrzeniach, które mogą korzystać z tego samego trybu pracy, ograniczając koszty sprzętu i instalacji. Obliczenie objętości kondensatu, który zostanie wytworzony, jest prostą sprawą, chociaż w wielu przypadkach zostanie to zignorowane na podstawie tego, że zakłada się, że rury kondensatu są wystarczająco duże. Producent klimakonwektora zwykle podaje w swojej literaturze technicznej natężenie przepływu kondensatu dla danego urządzenia pracującego w określonych warunkach projektowych. Każdy model może być dostarczony z jedną cewką (układ dwururowy) i nagrzewnicą elektryczną lub z dwiema cewkami (układ czterorurowy). Świeże powietrze można mieszać z powietrzem otoczenia i rozprowadzać do oddzielnych pomieszczeń. Wszystkie rozmiary mają wentylatory z 6 prędkościami, z 3 prędkościami połączonymi elektrycznie, aby zwiększyć elastyczność działania nawet podczas uruchamiania instalacji. Taki  statyczny klimakonwektor kanałowy jest opracowany zgodnie z normami europejskimi. Powietrze powraca kanałem powrotnym. Zostaje wciągnięty w pustkę sufitową. Część świeżo oczyszczonego powietrza można zmarnować, ciągnąc go bezpośrednio z powrotem do pustki, nawet jeśli nie przydałby się on w pomieszczeniu. Można to złagodzić dzięki dobrym projektom. W pustce powietrze powrotne miesza się ze świeżym powietrzem i jest wciągane do klimakonwektora wentylatorowego. W przeciwnym razie główny kanał powrotny zasysa powietrze i zabiera je z powrotem do centrali. Klimakonwektory dzielą się na dwa typy: Dwururowe klimakonwektory lub czterorurowe klimakonwektory. Dwururowe klimakonwektory mają jeden (1) przewód zasilający i jeden przewód powrotny. Rura zasilająca dostarcza do urządzenia zimną lub ciepłą wodę w zależności od pory roku. Czterorurowe klimakonwektory mają dwie rury zasilające i dwie rury powrotne. Umożliwia to dostęp ciepłej lub zimnej wody do urządzenia w dowolnym momencie.

Ponieważ często konieczne jest jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie różnych obszarów budynku, ze względu na różnice w wewnętrznych stratach ciepła lub zyskach ciepła, najczęściej stosuje się czterorurowy klimakonwektor. Istnieją dwa główne kanały (zasilające i powrotne), które będą otaczać budynek, aby zasilać różne pomieszczenia. Z kanału zasilającego wychodzi okrągły kanał zasilający klimakonwektory. Klimakonwektory wentylatorowe są podłączone do cewki grzewczej, chłodzącej lub do cewki grzewczej i chłodzącej.