Używane ciągniki siodłowe

Używane ciągniki siodłowe

Niemal wszystkie gałęzie gospodarki w naszym kraju rozwijają się bardzo prężnie już od dłuższego czasu. Sprawa dotyczy także transportu. Każdego dnia kierowcy zawodowi przewożą tysiące ton towarów nie tylko na terytorium naszego kraju. Mimo ostatnich nieco nieprzyjemnych wydarzeń firmy transportowe i logistyczne przeżywają po prostu renesans. Stawki za każdy przejechany kilometr utrzymują się na bardzo przyzwoitym poziomie. Niemal każdego dnia powstają nowe firmy przewozowe. Dysponują one w większości przypadków używanym, ale niezawodnym sprzętem. 

Mocne ciągniki siodłowe to podstawa

ciągnik siodłowy używanyNa polskich drogach bardzo rzadko spotkamy obecnie stare ciężarówki. Wszyscy doskonale znamy przysłowie, że stare i dobre są tylko skrzypce. Inspekcja Transportu Drogowego skutecznie kontroluje niesprawny sprzęt. Każdy właściciel musi się liczyć z dużymi karami, jeśli przegląd techniczny wypadnie negatywnie. W tym właśnie konkretnym przypadku nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Każda szanująca się firma transportowa musi mieć porządny ciągnik siodłowy używany kosztuje oczywiście mniej niż nowy. Zwłaszcza firmy jednoosobowe nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Nowy samochód, prosto z salonu może kosztować nawet pół miliona złotych. Używane ciężarówki, tak samo, jak samochody osobowe są dużo tańsze. Wydając około 100 tysięcy złotych, można kupić tak zwanego konia w dobrym stanie. Wszystko zależy oczywiście od stanu technicznego i mocy. Jej stosunek powinien być adekwatny do zużycia paliwa, ponieważ to właśnie jego koszt jest najwyższy. Nie bez znaczenia jest również stan opon. Każdy doświadczony kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo. Niemal każda nowoczesna i innowacyjna firma zaczynała swoją przygodę z transportem od jednej ciężarówki. 

Wszyscy przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że trzeba rozwijać swoją działalność, żeby przetrwać. Sprawa dotyczy także ciężarówek. Dokładnie mówiąc, sprzęt może być używany, ale niezawodny. Każdą ciężarówkę trzeba również regularnie serwisować. Jeśli pojazd ma służyć przez długie lata, trzeba pomyśleć nie tylko o wymianie oleju. Już od kilku lat transport zmaga się z problemem braku rąk do pracy. W dzisiejszych czasach to kierowca zawodowy dyktuje warunki swojemu pracodawcy.