Twarz oczyszczana w salonie kosmetycznym

Twarz oczyszczana w salonie kosmetycznym

Wiele kobiet marzy o gładkiej, lśniącej twarzy – takiej, jak z okładek magazynów. W tym celu inwestują one w drogie kosmetyki wierząc, że dzięki temu uda im się spełnić marzenia o pięknej skórze. Niestety, ludzka cera jest pełna niedoskonałości i nawet najdroższe kremy nie sprawdzą się tak dobrze, jak obróbka zdjęć z czasopism. Warto jednak raz na jakiś czas wybrać się na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki.

Profesjonalne oczyszczanie twarzy

oczyszczanie twarzy w łodziOczyszczanie twarzy u profesjonalisty to nic innego, jak pozbycie się niedoskonałości znajdujących się w górnej warstwie naskórka. Na początku z cery zostaje całkowicie zmyty makijaż, następnie twarz tonizuje się za pomocą odpowiednich specyfików. Potem aplikuje się peeling – najlepiej enzymatyczny, który sprawia, że skóra jest miękka i elastyczna. W zależności od tego na jaki rodzaj oczyszczania się zdecydowaliśmy, kosmetyczka może zdecydować także o dodatkowych kilku minutach pod parownicą. Manualne oczyszczanie twarzy nie należy do najbezpieczniejszych zabiegów, ponieważ może powodować blizny i ubytki. To także szybki sposób na przeniesienie bakterii po całej powierzchni skóry. Peeling kawitacyjny to stosunkowo nowy wynalazek, jednak na kosmetycznym rynku króluje już przynajmniej kilka lat. Zabieg polega na usunięciu martwego naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które za pomocą ultradźwięków tworzy pęcherzyki powietrza i rozbija martwe fragmenty naskórka. Innym sposobem oczyszczania twarzy jest mikrodermabrazja – to mechaniczne ścieranie wierzchniej warstwy skóry przez użycie kryształków korundu napędzanych specjalnym urządzeniem. To bardziej inwazyjna metoda oczyszczania twarzy, nie poleca się jej osobom ze skórą naczynkową. Oczyszczanie twarzy w Łodzi to także działanie wodorowe, a następnie nałożenie na skórę odpowiednich kwasów, które mają właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne, silnie działają ma twarz – zabieg najlepiej wykonać kilka dni przed ważnym wydarzeniem, ponieważ twarz może być zaczerwieniona.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki to świetny pomysł, szczególnie większymi imprezami czy świętami – może być również fantastycznym prezentem dla zabieganej kobiety. Pamiętajmy jednak o przeciwwskazaniach i wybierzmy rodzaj zabiegu, który najlepiej pasuje do naszego rodzaju skóry i nie wyrządzi nam krzywdy.