Trwałe podłogi winylowe

Trwałe podłogi winylowe

Branża materiałów budowlanych jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Praktycznie z każdym nowym sezonem budowlanym możemy się spodziewać czegoś nowego co wywraca dotychczasowe myślenie o wykończeniu mieszkania lub innego lokalu do góry nogami. Tak też jest z nowym sposobem na wykonanie bardzo dobrej posadzki, która zaskakuje świetnym wzornictwem i wytrzymałością. Niewątpliwym atutem posadzki winylowej, bo o niej mowa, jest łatwość ułożenia na podłożu.

Nowoczesna posadzka winylowa

luksusowa podłoga winylowaPodłogi winylowe były stosowane już od jakiegoś czasu w budynkach użyteczności publicznej ale jak to zwykle bywa nie powalały urodą. Miały być trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Teraz z impetem wkroczyły na salony i podbijają serca użytkowników. Materiałem, z którego są wytwarzane to winyl. Za tą nazwą kryje się powszechnie znane PCW, z którego powstają panele i płytki winylowe do układania posadzek. Elementom winylowym, z których powstają podłogi nadano nazwę LVT co po rozwinięciu oznacza Luxury Vinyl Tiles. Oznacza to wprost, że decydując się na inwestycję w tego rodzaju posadzkę otrzymamy produkt najwyższej jakości gdyż tłumacząc na język polski będziemy mieć w domu luksusowe płytki winylowe. Na czym polega, że nasza luksusowa podłoga winylowa będzie aż tak dobra? Otóż wynika to z wielu jej cech wytrzymałościowych oraz bardzo dobrego wzornictwa odzwierciedlającego do złudzenia drewniane słoje lub kamienną strukturę ponieważ obraz są zeskanowane z obiektów występujących w naturze. Bardzo istotnym faktem dzięki, któremu panele winylowe są tak popularne jest też łatwość montażu elementów gdzie średnio zdolny amator może je ułożyć samemu. Najistotniejszym jednak elementem przemawiającym za inwestycją w ten rodzaj podłogi jest wybitna trwałość winylowych płytek. Są to produkty wielowarstwowe o grubości od 2,5 do 7 mm, a ilość oraz rodzaj warstw zależy od producenta choć z reguły warstwy podstawowe są takie same u wszystkich wytwórców. Najlepsze panele uzyskują jeszcze jedną warstwę wierzchnią z poliuretanu odporną na zaplamienia i ułatwiającą utrzymanie podłogi w czystości 

Rosnąca popularność paneli winylowych wynika nie tylko z trwałości i świetnego design’u to przede wszystkim ich uniwersalność. Są one szczególnie cenione przez architektów wnętrz, którzy zauważyli,że można je z powodzeniem układać na bardzo dużych powierzchniach łącząc salony z kuchniami w jedną całość ponieważ są odporne na na wodę i zaplamienia. Nie posiadają w swojej budowie celulozy jak to jest w tradycyjnych panelach, która puchła pod wpływem wilgoci.