Trend na joggery męskie

Trend na joggery męskie

Jeżeli myślimy o jeansowych spodniach dla mężczyzn, to przed oczami z pewnością widzimy dwa modele – proste lub rurki. Pamiętam, że jeszcze dziesięć lat temu w modzie były bardzo szerokie jeansy z obniżonym krokiem, ale teraz nie widuje ich się na sklepowych półkach tak często. Mając to na względzie, można stwierdzić, że mężczyźni są skazani tylko na te dwa typu spodni jeansowych, które nie zawsze są dla nich wygodne, jednak jest dla nich nadzieja.

Joggery męskie – nowy styl?

stylowe joggery męskieTrendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, niekiedy ciężko jest za nimi nadążyć. Jednym z najpopularniejszych stylów wśród młodzieży, ale także w gronie dorosłych jest teraz streetwear. W wolnym tłumaczeniu, streetwear oznacza modę uliczną, jednakże ewoluowało to w coś szerszego. Charakteryzuje się naciskiem położonym na wygodę, dlatego też na ten styl składają się wygodne bluzy oraz obuwie. W ten styl wpisują się zatem joggery, które są wygodniejszą alternatywą dla zwykłych jeansów, mimo że same są jeansami. Wszystko za sprawą wykorzystania o wiele cieńszej tkaniny jeansowej jako głównego materiału do ich produkcji. Ich cechą charakterystyczną są ściągacze – w pasie oraz przy nogawkach. Stylowe joggery męskie możemy dostać teraz w prawie każdym większym sklepie, zatem każdy może sięgnąć po taki element streetwearu. Cenowo również wypadają atrakcyjnie, do tego występują w wielu kolorach. Możemy dostać zwykłe, jednokolorowe modele bez zbędnych udziwnień, ale także takie typowo „designerskie”, zatem wybór jest naprawdę ogromny. Joggery są tak samo uniwersalne jak zwykłe jeansy i nie muszą być noszone tylko z bluzami – koszule oraz eleganckie obuwie także mogą do nich pasować. Możliwości jest mnóstwo, więc nie musimy kupować typowo streetwearowych dodatków, a możemy wykorzystać to, co już posiadamy w naszej garderobie.

Kiedyś moda wydawała się niezbyt dostępna dla zwykłego, szarego człowieka. Patrząc na pokazy mody, mogliśmy odnosić wrażenie, że to, co modne nie idzie w parze z komfortem. Jednakże teraz ulega to zmianie. Nowe trendy skłaniają się ku wygodzie, czego koronnym przykładem jest streetwear. Fani komfortowego, a jednocześnie stylowego noszenia się mogą zatem poczuć się dopieszczeni i z uśmiechem buszować po sklepach, wzbogacając swoją garderobę o nowe perełki.