Szafka do składowania broni

Szafka do składowania broni

Rzadko kiedy zdarzały się sytuacje w których detektyw potrzebował broni podczas wykonywania zadań, aczkolwiek jej posiadanie było często jednym z wymagań, jakie stawiały pracownikom agencje detektywistyczne. Musieli oni bowiem być przygotowani do udzielenia doraźnego wsparcia tym kolegom, którzy brali udział w często niebezpiecznych postępowaniach, podczas których samo posiadanie broni na wyposażeniu było niezbędne ze względów bezpieczeństwa.

Sejf do przechowywania broni służbowej

szafka do przechowywania broni palnejPosiadanie broni służbowej jednak miało zdecydowanie wyższe wymagania niż broń sportowa, więc i metody przechowywania jej musiały owe wymagania spełniać. Oznaczało to że zwykłe szafy i sejfy na broń, jakie były używane do składowania sprzętu osobistego nie spełniały owych wymagań i nie mogły być do takowej zastosowane. Każda szafka do przechowywania broni palnej, używanej w trakcie wykonywania zadań musiała bowiem być zabezpieczona w odpowiednio wysokim standardzie, co najczęściej oznaczało konieczność użycia zamków elektronicznych. Owe zamki były bowiem najtrudniejsze do otwarcia bez posiadania klucza czy kodu otwarcia, i automatycznie blokowały dostęp do sejfu w przypadku braku zasilania. Niektóre odmiany sejfów posiadały własne zasilanie awaryjne, dzięki któremu można było zamek rozbroić w razie potrzeby, jednak taka możliwość występowała głównie w najbardziej zaawansowanych modelach. Wytrzymałość i odporność sejfu musiała być o wiele wyższa niż w przypadku przechowywania broni sportowej, więc większość sejfów i szafek wykonana była ze stopu stali lotniczej lub tytanu, które były niewrażliwe na wszelkie próby otwarcia za pomocą narzędzi elektrycznych, ręcznych, a nawet palników chemicznych czy też użycia materiałów wybuchowych o średniej mocy.

Mimo zastosowania bardzo zaawansowanych zabezpieczeń, wielu użytkowników słusznie twierdziło iż to waga sejfu jest najlepszym z nich, gdyż po uprzednim zamontowaniu szafy czy sejfu na wyznaczonym miejscu, była ona niemal niemożliwa do poruszenia, nawet z użyciem bardzo dużego nakładu siły, i skutecznie powstrzymywała próby nieautoryzowanego dostępu do zawartości. Szafki i sejfy przeznaczone do składowania broni służbowej były również na tyle niewielkie, iż mogły zostać zamontowane nawet we wnętrzu szafek biurowych czy domowych.