Syntetyczna trawa jako idealna nawierzchnia do basenów

Syntetyczna trawa jako idealna nawierzchnia do basenów

Basen to marzenie wszystkich dzieci i dorosłych, ale stworzenie takiego miejsca stwarza nie lada kłopot. Oczywiście cudownie jest uciec od upału i zanurzyć się w chłodnej wodzie we własnym basenie ogrodowym. Ale co z trawą? Niestety, basen i naturalna trawa nie są dobrymi przyjaciółmi. Po sezonie trzeba walczyć z pożółkłymi lub nawet łysymi plamami na trawie. Ale istnieje rozwiązanie tego dylematu.

Sztuczna trawa pod basen doskonałym rozwiązaniem! 

trawa syntetycznaZamiast naturalnej trawy można po prostu położyć sztuczną trawę pod basenem! naturalny trawnik pod basenem kurczy się, ponieważ jest przyciśnięty i nie ma wystarczającej ilości słońca. Trawa wokół basenu jest nasiąknięta wodą z chlorem i pozostają brązowe plamy. Krótko mówiąc: naturalna trawa po prostu nie wytrzymuje obciążenia basenu. Rozwiązaniem tego problemu jest sztuczna murawa. Trawa syntetyczna została specjalnie zaprojektowana do intensywnego użytkowania. Nie ma znaczenia, jak długo basen stoi na powierzchni trawnika – sztuczna murawa może przetrwać miesiące bez uszkodzeń! Woda z basenu czasami wylewa się na brzeg? Nie ma problemu! Nadmiar wody może łatwo przedostać się do ziemi przez sztuczną murawę, a woda chloru również nie uszkadza ani nie odbarwia sztucznej trawy. Gdy jesienią schowamy, dywan z trawy może być lekko wygięty w niektórych miejscach. To jednak nie jest problem! W takim przypadku wystarczy dobrze wyszczotkować włókna trawy twardą miotłą. Po kilku minutach szczotkowania trawa znów wygląda jak nowa. W ten sposób można cieszyć się swoim zielonym trawnikiem przez cały rok bez uszkodzeń. Nawet przez resztę roku sztuczna murawa jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji w porównaniu do murawy naturalnej! Podczas gdy naturalna trawa musi być koszona mniej więcej raz w tygodniu i regularnie podlewana, syntetyczna trawa tego absolutnie nie wymaga. Dlatego też warto zastanowić się nad kwestią wyboru takiej nawierzchni pod basen i nie tylko.

W ofercie wielu firm znajdzie się wszystko, czego człowiek oczekuje od luksusowej sztucznej trawy po tańsze warianty wykładzin syntetycznych imitujących trawy. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Podsumowując, jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają w ogrodzie basen dmuchany, który obciąża naturalny trawnik. To dla tych, którzy cenią sobie czystość i wygodę.