Stosowanie innowacyjnych tabletów medycznych

Stosowanie innowacyjnych tabletów medycznych

 

Możliwość wyposażenia pacjentów w opaski z kodami, a lekarzy w tablety wydaje się przyszłościowym rozwiązaniem w systemie informatycznym polskich szpitali. Dzięki takiemu urządzeniu lekarz będzie mógł sprawdzić wszelkie potrzebne informacje na temat pacjentów, na przykład w zakresie podawanych lekarstw czy przeprowadzanych badań. Jakie jeszcze zastosowanie mogą mieć tablety medyczne?

Zalety wykorzystywania tabletów medycznych

innowacyjne tablety medycznePapierowe karty pacjenta są już nieco przestarzałe, uciążliwe oraz pracochłonne. Po każdym obchodzie konieczne jest uzupełnianie danych przy łóżku pacjenta, jak i na komputerze stacjonarnym. Z tego powodu zajmuje to sporo czasu i jest bardzo angażujące. Wykorzystanie nowoczesnych i przenośnych technologii umożliwia poprawę jakości obsługi chorych. Dobrym rozwiązaniem są innowacyjne tablety medyczne. Umożliwiają one gromadzenie niezbędnych informacji na temat pacjentów. Zaletą stosowania tego rozwiązania jest fakt, iż zintegrowane sieci mogą obejmować cały szpital. Umożliwia to znacznie szybsze konsultowanie się lekarzy z różnych oddziałów, bez konieczności osobistego kontaktu. Rozwiązanie to umożliwia znacznie szybsze zapoznanie się z przebiegiem leczenia chorego, na przykład z wykonanymi operacjami, zabiegami, stosowanymi lekami. Wszystkie informacje wprowadzane są na urządzeniu, a także zapisywane w sposób bezpośredni na serwerach w centralnej bazie danych. Dodatkowo w przypadku uszkodzenia albo kradzieży sprzętu, dane nie zostaną utracone. A w trosce o bezpieczeństwo danych pacjentów są one zabezpieczone czytnikami linii papilarnych oraz zabezpieczone hasłem. Wyposażenie tabletów w kamerę umożliwia skanowanie kody pacjenta, który znajduje się na opasce, jak również wykonanie zdjęcia pacjenta w celu identyfikacji po wyglądzie. Dodatkowo lekarze coraz bardziej chwalą tą technologię i jednocześnie mają możliwość wygodnego uzupełnienia wszelkich informacji na temat pacjenta. Spodziewa się, że za jakiś czas papierowe kartoteki w pełni zostaną zastąpione tabletami medycznymi.

Reasumując, tablety medyczne są w pełni innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym w pełni skuteczne poprawienie stanu zdrowia pacjentów. Z tego właśnie powodu warto dokładnie zapoznać się z tą technologią oraz przekonać się, jak korzystne jest to rozwiązanie, a także jak znacznie usprawnia pracę personelu medycznego.