Spływ po rzece Słupi

Spływ po rzece Słupi

Czy kiedykolwiek marzyliście o porzuceniu miejskiego życia i wypoczynku gdzieś na łonie natury? Czy siedząc za biurkiem i pracując przed komputerem oczami wyobraźni widzieliście zielone lasy, czyste rzeki i jeziora, słyszeliście w głowie szum morza i czuliście zapach górskich świerków? Z pewnością każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje takiego relaksu.

Spływ kajakowy pomysłem na urlop

spływ słupiąPlanując spędzenie urlopu poza obszarem miejskim, wielu z nas zastanawia się, co tak właściwie będzie można robić w lesie czy nad rzeką. Odpowiedzi na to pytanie jest oczywiście całe mnóstwo, zaś wszystko zależy od naszej fantazji. Z pewnością najbardziej usatysfakcjonowani będą miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu – bieganie, pływanie, rower wodny, czy inne rozrywki ruchowe są nie tylko przyjemne, ale i pozwalają zadbać o dobrą kondycję organizmu. Dla pasjonatów sportów wodnych wspaniałą atrakcją może okazać się spływ Słupią – malowniczą rzeką płynącą przez piękne Kaszuby. Jeśli nigdy o niej nie słyszeliśmy – czas to nadrobić! Nad Słupię możemy wybrać się wraz z całą rodziną, gdyż jest to rzeka o spokojnym nurcie. Nawet początkujący kajakarze dadzą sobie radę podczas spływu. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Każdy uczestnik wyprawy powinien mieć założoną kamizelkę ratunkową. Nawet jeśli wydaje nam się, że na tak spokojnej i bezpiecznej rzece nic nam się nie stanie, nie powinniśmy lekceważyć sił przyrody. Szczególnie dzieci i osoby starsze muszą zawsze pamiętać o tym elemencie. Jeśli kajak się wywróci lub przy zbyt gwałtownym ruchu wpadniemy do wody, utrzymamy się na jej powierzchni dzięki kapokowi. Oprócz tego, małe dzieci powinny być zawsze umieszczane w kajaku wraz z osobami dorosłymi, które będą w stanie zareagować w razie niebezpieczeństwa. Jeśli jednak zachowamy się rozsądnie, będziemy mogli cieszyć się malowniczymi widokami i wspaniałą przygodą bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Spływ kajakowy to propozycja dla wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę na wodzie lub pragniemy przede wszystkim nacieszyć oczy pięknymi widokami, możemy wybrać się na Kaszuby. Rzeka Słupia o spokojnym nurcie pozwoli nam przeżyć niezapomnianą przygodę.