Skuteczne odbojnice drewniane

Skuteczne odbojnice drewniane

Magazyny są często miejscami, gdzie znajduje się wiele regałów lub palet z towarem, które zajmują znaczną część powierzchni. Przeważnie pomiędzy nimi nie pozostaje wiele miejsca, zatem pracownicy muszą się wykazać dużą precyzją w przemieszczaniu się.

Gdzie stosuje się odboje drewniane?

odbojnice drewnianeWszelkie zakłady pracy muszą szczególnie przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa pracy, gdyż jest to wymagane prawem. W związku z tym w każdej firmie znajdziemy jakieś zabezpieczenia, które chronią pracowników, ale też mienie firmy. W magazynach najczęściej się stosuje odbojnice drewniane, które cechują się dużą odpornością i wytrzymałością na uderzenia. Tego typu odboje składają się z dwóch elementów: stalowych słupów z kwadratową stopą do montażu oraz drewnianych belek wykonanych z ceowników grubościennych. Dzięki takiej konstrukcji, w razie ewentualnego uszkodzenia, konieczne jest wymienienie samych belek, a nie całej odbojnicy. To znacznie obniża koszty napraw oraz czas potrzebny na montaż. Drewno z reguły świetnie amortyzuje uderzenia, dlatego też takie odbojnice znalazły zastosowanie w magazynach, gdzie pracownicy przemieszczają się na wózkach widłowych lub wykorzystują wózki ręczne i kołowe. Ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy przytwierdzić do podłogi stalowe stopy, mające otwory na kotwy, a następnie włożyć między nie drewniane belki o odpowiedniej grubości. Z pewnością ich montaż będzie znacznie tańszy niż późniejsze koszty związane z ewentualną naprawą elewacji.

Głównych zadaniem wszelkiego rodzaju odbojnic jest zabezpieczenie elementów mienia firmy przed uszkodzeniami. Czasem jest to bezpośrednia ochrona, a innym razem pośrednia, gdyż stanowią one na przykład barierki wydzielające szlak komunikacyjny dla pracowników.