Przed podróżą zawsze odwiedzam kantor

Przed podróżą zawsze odwiedzam kantor

W ostatnich miesiącach bardzo często podróżuję służbowo za granicę. Głównie są to kraje, w których płaci się europejską walutą. Mam co prawda swoją firmową kartę, którą mogę płacić za granicą, ale w kwestii pieniędzy jestem tradycjonalistą. Wolę mieć przy sobie gotówkę, bo przynajmniej wiem ile wydaje. Poza tym jakoś nie mam zaufania to płacenia kartą za granicą. Dlatego zawsze przed podróżą odwiedzam pobliski kantor, gdzie korzystnie wymieniam złotówki na zagraniczne waluty.

Od kilku lat korzystam z jednego kantoru

pewny kantor walutowy - WarszawaTeram mam taki okres, że w podróże służbowe latam praktycznie raz w tygodniu. Wcześniej też delegowano mnie do pracy poza krajem, ale było to z o wiele rzadszą częstotliwością. Odkąd tylko pierwszy raz leciałem za granicę korzystam tylko z jednego kantoru. To jest bardzo wygodne, jeśli ma się taki swój pewny kantor walutowy – Warszawa jest miastem, w którym różnych kantorów są setki. Dlatego dobrze jest znaleźć jeden, w którym jest się stałym klientem. Dzięki temu można liczyć na różne profity jak na przykład możliwość negocjowania kursów czy zamawiania waluty przez telefon. Mój sprawdzony i pewny kantor znajduje się w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Dlatego jest mi nawet po drodze zatrzymać się w nim po drodze na lotnisko. Na taką zagraniczną delegację nie biorę dużo gotówki, więc zawsze znajdzie się dla mnie odpowiednia ilość interesującej mnie waluty. Ostatnio jeszcze w moim kantorze pojawiła się nowa możliwość. Mogę wymienić walutę płacąc za nią w złotówkach za pomocą karty. To mi jeszcze bardziej ułatwia życie, bo teraz mogę się zaopatrzyć w walutę przy pomocy firmowej karty. Dzięki temu mój przełożony dokładnie wie jaką kwotę przeznaczyłem na zakup waluty. To wszystko sprawia, że jest mi bardzo wygodnie korzystać z tradycyjnej formy wymiany waluty.

Ostatnio mój szef namawia mnie, żebym spróbował korzystać z kantoru internetowego, ale jak już wspominałem należę raczej do tradycjonalistów w kwestiach związanych z pieniędzmi i finansami w ogólnym tego słowa znaczeniu. Wolę podjechać do kantoru i zaopatrzyć się w odpowiednią ilość waluty w gotówce. Przynajmniej wiem ile mam pieniędzy i wiem, że będę mógł nimi wszędzie zapłacić. A płatności kartą za granicą nie są jeszcze tak popularne jak u nas.