Pozyskiwanie szalunków do wykopów

Pozyskiwanie szalunków do wykopów

 

Konieczność używania różnorodnego rodzaju sprzętu, urządzeń i zabezpieczeń w budownictwie wynika ze specyfiki tej branży. Trudno sobie wyobrazić wydajną i bezpieczną pracę bez niezbędnego sprzętu mechanicznego i akcesorìów. Chodzi w tym wszystkim również o uzyskanie jak najwyższej jakości prac. Jednym z niezbędnych na nowoczesnych budowach akcesoriów są szalunki do wykopów zabezpieczające czasowo przed oberwaniem gruntu.

Korzystny wynajem szalunków do prac ziemnych

szalunki wynajemPrace inżynieryjno – budowlane wykonywane podczas inwestycji na wielu etapach toczą się w wykopach ziemnych. Dotyczy to również napraw różnego rodzaju rurociągów lub okablowania. Czasowe zabezpieczenie wykopów ziemnych przed oberwaniem się mas gruntu ma znaczenie dla szybkiego i bezpiecznego prowadzenia prac. Obecnie inwestorzy mają do dyspozycji szeroką gamę świetnych, specjalistycznych szalunków do wykopów dostosowanych do bardzo różnorodnych prac. Wykopy ziemne osiągają różne głębokości i są prowadzone w odmiennych rodzajach gruntów dlatego producenci opracowali modułowe rozwiązania o uniwersalnym charakterze. Wśród najczęściej spotykanych szalunków do wykopów można wyróżnić kilka rodzajów . Są to modele komorowe, słupowe, segmentowe lub typu box. Są to wysoce specjalistyczne rozwiązania do zabezpieczania wykopów o innym charakterze prac. Cechą wszystkich rozwiązań jest modułowa i lekka budowa umożliwiająca szybki montaż i dostosowanie do głębokości wykopów. Ze względu na wspomnianą różnorodność systemów i głębokości wykopów najkorzystniejszą formą będzie wynajem szalunków. Najczęściej producenci zdając sobie sprawę z faktu, że firmy budowlane liczą się z kosztami i nie chcą kupić na własność szalunków do wykopów gdyż nie na każdej budowie będą im potrzebne. Tak więc aby zaopatrzyć się w szalunki wynajem jest formą najkorzystniejszą zarówno dla producentów jak i firm budowlanych. Oferta firm wypożyczających szalunki jest bogata i dopasowana do potrzeb, wymagań i portfela wynajmującego. Poza tym można liczyć na profesjonalne doradztwo co do wyboru szalunków.

Szalunki dzięki modułowej, lekkiej budowie są bardzo łatwe w transporcie i montażu. Można je stosować do zabezpieczenia wykopów w każdym rodzaju gruncie. Są wykorzystywane bardzo często w gęstej zabudowie miejskiej dając możliwość zabezpieczenia wykopów wielkoprzestrzennych oraz mniejszych. Z pełną oferta można zapoznać się na stronach internetowych producentów.