Pozycjonery wideł godne zaufania

Pozycjonery wideł godne zaufania

Od kilku lat zarządzam średniej wielkości magazynem pod Warszawą. Zanim awansowałem na stanowisko kierownika, sam jeździłem przez kilkanaście lat wózkiem widłowym, dlatego wiem, że jedną z najważniejszych rzeczy jest zapewnienie komfortu pracy. Moim priorytetem jest zaopatrzenie w najlepszy sprzęt, który zwiększy wydajność oraz bezpieczeństwo pracy w moim zakładzie.

Rola i wybór pozycjonera wideł

pozycjoner widełNic tak się nie zwraca, jak inwestycja w dobry jakościowo sprzęt. Ważna jest jakość nie tylko samych wózków, ale też dodatkowych komponentów, które są niezbędne do ich poprawnej i lepszej pracy. Przy precyzyjnym składowaniu towarów, każdy milimetr ma znaczenie, dlatego wybrałem pozycjoner wideł, który zapewnia najlepszą widoczność przez maszt wózka i karetkę. Rozwiązanie, które zostało zastosowane w moim zakładzie pozwala na pracę dla wysokości podnoszenia między 700 a 1400 mm. W tym przedziale działa większość wózków dostępnych na rynku, więc nie muszę się obawiać, że pojawią się jakieś problemy z układaniem towaru, lub załadowaniem go do naczepy. Mogę go stosować w wózkach różnych firm, ponieważ pozycjoner ma, w każdym z zaczepów, trzy otwory montażowe. Kolejnym ważnym krokiem jest regularna konserwacja używanego sprzętu. Powinno się codziennie sprawdzić działanie pozycjonowania wideł i pozycjonowania przesuwu bocznego, sprawdzić, czy nie ma przecieków ani żadnych uszkodzeń na korpusie wózka i widłach. Na koniec należy sprawdzić, czy wszystkie elementy mocujące są odpowiednio zamontowane. Po 300 motogodzinach, trzeba powtórzyć powyższe czynności, a ponadto sprawdzić łożyska, wałki i elementy oporowe, wymienić zużyte części, sprawdzić ślizgi przesuwu bocznego. Następnie należy nasmarować łożyska górne i wałki oraz elementy przesuwu bocznego, używając smarów dobrej jakości. Na sam koniec, trzeba sprawdzić, czy widły nie mają żadnych pęknięć, zwłaszcza w rejonie przechyłu wideł. Nadmiernie zużyte, wadliwe, lub uszkodzone widły trzeba koniecznie wymienić.

Zawsze trzeba pamiętać, żeby nie przeciążać wózka ani osprzętu. Należy zwrócić szczególną uwagę, czy udźwig znamionowy wózka i osprzętu jest taki sam, jak ten podany na tabliczce znamionowej pozycjonera. Pamiętaj, że dobrej jakości wózek, komponenty i pozycjoner są bezpieczne, jeśli używasz ich zgodnie z zaleceniami producenta.