Poszukiwania pracowników z Ukrainy do pracy od zaraz

Poszukiwania pracowników z Ukrainy do pracy od zaraz

Prowadzę małe przedsiębiorstwo sadownicze. W tym roku większość drzew owocowych bardzo mocno obrodziła. To był bardzo dobry rok jeśli chodzi o obfitość i jakość plonów z drzew owocowych. Jednakże, takie owoce, po tym jak dojrzeją trzeba bardzo szybko zerwać z drzewa i zawieść do skupu. Nie byłam w stanie zrobić to samemu, dlatego musiałam bardzo szybko, najlepiej od zaraz znaleźć kogoś do pracy przy zbiorach owoców w moim przedsiębiorstwie sadowniczym.

Znalazłam pracowników z Ukrainy do pracy w sadzie

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy od zarazZależało mi na tym, aby bardzo szybko znaleźć pracowników, ponieważ owoce były już dojrzałe, a to oznaczało, że mam co najwyżej kilka dni na to, aby zacząć je zrywać zanim same zaczną opadać i nie będą nadawały się na sprzedaż. Doszłam do wniosku, że najlepiej będzie zatrudnić pracowników z Ukrainy, ponieważ jest ich bardzo dużo w naszej okolicy i zazwyczaj szukają właśnie tego typu prac fizycznych. Są również chętni do pracy i są w stanie pracować nawet po 12 godzin dziennie. Do tej pory nie zatrudniałam pracowników z Ukrainy, dlatego nie wiedziałam jak znaleźć takich pracowników w tak krótkim czasie. Zapytałam mojej sąsiadki o to, czy wie gdzie znaleźć pracownika z ukrainy od zaraz. Odpowiedziała mi, że pewnie że wie, bo sama korzysta z Ukraińskich pracowników w swoim przedsiębiorstwie. Dowiedziałam się od niej, że najlepiej jest skorzystać z pośrednictwa agencji pracy tymczasowej, ponieważ jest to pewny i legalny sposób zatrudniania pracowników z Ukrainy. Decydując się na taką formę zatrudnienia pracowników z Ukrainy do pracy sezonowej, agencje jest w stanie znaleźć dla nas pracowników nawet w czasie dwóch – trzech dni od nawiązania z nimi współpracy i złożenia w agencji swojej oferty pracy. Wzięłam od niej namiary na polecaną agencję pracy. Zaproponowali mi oni bardzo dobrą ofertę współpracy, dlatego zdecydowałam się znaleźć za ich pośrednictwem pracowników do sadu.

Jak się już wkrótce okazało, cały proces rekrutacji trwał nawet krócej niż mnie zapewniała sąsiadka. Jeszcze tego samego dnia mogłam przejrzeć CV pracowników, którzy mieliby odpowiednie kwalifikacje do pracy przy zbiorach owoców. W ten sposób bardzo szybko udało mi się znaleźć Ukraińców do pracy od zaraz w moim sadzie, którzy byli chętni do pracy i już następnego dnia zaczęli zbiory.