Pojemna szafa na dokumentację

Pojemna szafa na dokumentację

Prowadzone sprawy wymagały gromadzenia nierzadko pokaźnych ilości dokumentacji, zawierających wszelkie możliwe informacje dotyczące owych spraw. Jako że taka dokumentacja nie mogła być zniszczona przed upływem pięciu lat, zdarzało się iż miejsce w archiwum było zdecydowanie za małe, by pomieścić wszystkie posiadane przez nas papiery. Tym gorzej iż większość z owych dokumentów była niejawna, i musiała być przechowywana tak, by nie miały do niej dostępu osoby postronne.

Pojemne metalowe szafy na dokumenty

metalowa szafa na dokumentyW ostatnich miesiącach zaczęliśmy prowadzić mnóstwo bardzo krótkich spraw, które dołożyły się również do przeładowania archiwum, a z racji dość niedużych możliwości jego oczyszczenia, zdecydowaliśmy się w końcu je rozbudować. Do zapewnienia wystarczającego miejsca wystarczała jedna metalowa szafa na dokumenty, choć optowaliśmy raczej za nowszymi i lepiej wykonanymi modelami, zwłaszcza że miały służyć do składowania tych papierów, do których dostęp miały wyłącznie osoby upoważnione. Model przez nas wybrany był więc nie tylko bardzo pojemny, niemal dwukrotnie większy od dotychczasowo stosowanej szafy, ale również o wiele większą wytrzymałość, gdyż wykonane były ze stali, o wiele odporniejszej na uszkodzenia i bardziej trwałej niż aluminium, stosowane w większości standardowych modeli szafek. Zabezpieczenia takiej szafy mogły być zmieniane wedle potrzeby, a niektóre najbardziej bezpieczne modele wyposażane były w elektroniczne zamki szyfrowe, choć na nasze potrzeby w zupełności wystarczał zwykły zamek otwierany kluczem, choć owy klucz posiadały wyłącznie osoby upoważnione do przebywania w archiwum i przeglądania dokumentacji niejawnej. Osoby postronne nie posiadały więc dostępu do owej dokumentacji, a otwarcie szafy za pomocą narzędzi było bardzo trudne, a w warunkach jakie panowały w naszej siedzibie, niemożliwe do wykonania bez zauważenia.

Szafa była również dość ciężka, zwłaszcza po jej zapełnieniu, więc poruszenie jej z miejsca nie wchodziło w grę. Mimo wszelkich zalet, szafa tego typu była bardzo tania, więc niewielkim nakładem finansowym można było wyposażyć nawet bardzo duże archiwum, wymagające porządnych zabezpieczeń, więc zakup jednej sztuki w żaden sposób nie obciążał nawet najbardziej ograniczonego budżetu niewielkiej firmy.