Pieluchy flaneli

Pieluchy flaneli

 

Skóra noworodków i niemowlaków jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga odpowiedniego traktowania. Maluchy lubią miękkie i delikatne materiały, dlatego tylko z takich tkanin powinny być wykonane ubranka dziecięce, kocyki, poszewki czy pieluszki. Warto też mieć zawsze pod ręką wielokrotnego użytku pieluszki, które mogą być wykorzystywane na wiele sposobów.

Jak wykorzystywać pieluchy flanelowe?

Pielucha flanelowaMałe dzieci, które są karmione wyłącznie mlekiem, muszą być po każdym posiłku podnoszone do odbicia, w wyniku którego często następuje wydostanie się nadmiaru pokarmu. W wyniku tego, ramię rodzica jest najczęściej zanieczyszczone zwróconym mlekiem. Można tego uniknąć, kładąc na nie pieluchę wielokrotnego użytku. Jest to jedynie jedno z wielu zastosowań. W sprzedaży dostaniemy pieluchy tetrowe, które mają rzadko prowadzony splot, flanelowe i bambusowe. Wszystkie są dobre i przydatne, ale najbardziej praktyczna jest pielucha flanelowa. Jest przede wszystkim bardzo miękka w dotyku i dwustronna. Flanela świetnie ogrzewa, więc często są z niej wykonywane piżamy dziecięce czy ciepłe bluzy. Pieluchy są bardzo przydatne podczas karmienia, kiedy można się nimi osłonić lub wytrzeć maluszkowi buzie. Są bardzo chłonne, przez co sprawdzają się jako alternatywa dla klasycznego ręcznika. Flanelowe są najczęściej kolorowe lub mają jakieś nadruki, gdyż doskonale się nadają jako rodzaj okrycia w ciepłe dni. Przepuszcza powietrze, więc maluch się nie spoci, jeżeli go przykryjemy pieluszką flanelową. Ma ona uniwersalne rozmiary, czyli siedemdziesiąt pięć na pięćdziesiąt pięć centymetrów. Pieluchy wielokrotnego użytku kupujemy na sztuki i najlepiej od razu zaopatrzyć się w dziesięć sztuk, bo przy mały dziecku bardzo szybko się brudzą. Jeżeli nie mamy prześcieradła na przewijak, to można go okryć pieluszką flanelową, gdyż jest wystarczająco miękka.

Alternatywą dla pieluszek flanelowych są pieluchy z bambusa lub tetrowe. Wszystkie nadają się także to spowijania dzieci, ponieważ delikatnie ograniczają ruchy kończyn i są przyjemne w dotyku. Na pewno idąc na spacer  dzieckiem, dobrze jest mieć ze sobą choć jedną pieluszkę wielokrotnego użytku, bo na pewno się przyda. Cena pieluch z flaneli kształtuje się na poziomie trzech – pięciu złotych za sztukę.