Pielęgnacja wrażliwej skóry pod oczami

Pielęgnacja wrażliwej skóry pod oczami

Właściwości kofeiny, jakie pozytywnie wpływają na stan naszej skóry są nam znane nie od dziś. Kofeina doskonale zwalcza wolne rodniki, a także opóźnia starzenie się naszej skóry. Jest również silnym antyoksydantem. Najczęściej w ramach pielęgnacji używamy jej stosując peeling kawowy, jednak warto także wypróbować kremy oraz masła pod oczy.

Masło pod oczy z kofeiną

masło kawowe pod oczy laleKofeina, jako produkt do pielęgnacji może mieć bardzo pozytywny wpływ na stan naszej skóry twarzy oraz reszty ciała. Kawę często wykorzystuje się w roli peelingu, który świetnie usuwa martwy naskórek jednocześnie nas nie podrażniając, ale nie jest to jedyny sposób w jaki można wykorzystać kawę w codziennej pielęgnacji. Jej właściwości nawilżająco wygładzające, oraz rozjaśniające sprawiają, że świetnie nada się także pod oczy. Jednym z kosmetyków, które warto pod tym względem przetestować jest masło kawowe pod oczy Lale wykonane w stu procentach z naturalnych składników. Nie zawiera ono żadnych chemicznych substancji, które mogłyby wywołać uczulenia czy podrażnienia w tak delikatnym miejscu, jak skóra pod oczami. W składzie kremu znajdziemy olej z ziaren zielonej kawy, który oprócz wygładzenia i nawilżenia wspomaga również regenerację. Kofeina jest antyoksydantem spowalniającym procesy starzenia dzięki czemu nasza skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna, a właściwości rozjaśniające pozwolą nam pozbyć się cieni pod oczami, jeśli taki problem u nas występuje.

Masło kawowe możemy używać do naszej codziennej pielęgnacji zarówno na dzień, jak i na noc. Właściwości kofeinowe, jakie zawiera masło sprawiają, że w razie potrzeby możemy go również użyć w roli kremu na całą buzię. Właściwości kofeiny sprawią, że nasza skóra zacznie być bardziej promienna i rozjaśniona, a głębokie nawilżenie pozwoli jej odetchnąć po całym dniu w makijażu.