Opowieści biblijne dla dzieci

Opowieści biblijne dla dzieci

 

Szukając prezentu na Pierwszą Komunię Świętą dla dziecka, lub też dodatku do prezentu, warto zastanowić się nad zakupem specjalnej Biblii przeznaczonej dla dzieci, która pozwoli nawet niespełna 10-letniemu dziecku zrozumieć przesłania jakie prezentują wybrane opowieści biblijne. Jest to lepszy dodatek do prezentu, niż popularne bombonierki, ponieważ łączą one się w wyjątkowy sposób ze świętem jakim jest Pierwsza Komunia.

Zalety znajomości opowieści biblijnych

opowieści biblijnePierwsza Komunia Święta powinna być wyjątkowym przeżyciem w życiu dziecka. Jednak często się zapomina o sferze duchowej zbyt dużą wagę przykuwając do przygotowań przyjęcia komunijnego i prezentów. Biorąc pod uwagę to wszystko, opowieści biblijne to idealny prezent dla dziecka, który na przykład można połączyć ze złotym medalikiem. Pomogą one dziecku zrozumieć najważniejsze opowieści i przesłania z nich wynikające. Są one bowiem obecne nie tylko w życiu kościoła lecz i w wielu sferach poza nim. Nauka, filozofia, etyka czy literatura w dużej mierze czerpią z Biblii i z zawartych tam przypowieści, dlatego ich znajomość przydaje się nawet tym, którzy nie przywiązują uwagi do ich religijnego pochodzenia. Biblia jest i będzie skarbnicą wiedzy i przykładów postępowania, dlatego jej znajomość jest niezbędna, by zrozumieć pewne aspekty. Kupowanie dziecku tradycyjnej Biblii na Komunię nie miałoby zbyt wiele sensu, jednak jej uproszczona wersja może się mu spodobać.

Niezależnie od naszych poglądów, znajomość Biblii i opowieści biblijnych jest w życiu ważna i użyteczna. Dlatego wybierając się na Pierwszą Komunię Świętą danego dziecka, warto zastanowić się, czy opowieści biblijne nie będą dobrym prezentem lub dodatkiem do niego. Nawet jeśli dziecko miałoby zajrzeć do nich tylko raz.