Opis ciekawego sklepu muzycznego

Opis ciekawego sklepu muzycznego

Wybierając się do parku, młody Janek spotkał starszego Krzysztofa, którego tydzień wcześniej poznał przy okazji koncertu pianistycznego. Wiedział, że posiada on rozległą wiedzę na temat instrumentów, a szukał akurat gitary, dzięki której mógłby podjąć naukę u znajomego mistrza. Panowie zatrzymali się pośrodku chodnika i zaczęli rozmawiać na temat muzyki oraz wszystkiego, co jest z nią związane. Dialog szybko przerodził się w długą wymianę zdań, która była pasjonująca dla obydwu rozmówców.

Długa rozmowa o sklepie muzycznym

sklep muzycznyKrzysztof popisał się głęboką znajomością sprzętów muzycznych, które można znaleźć w pobliskim sklepie muzycznym. Opowiadał, że Janek nie tylko znajdzie tam gitarę, ale również będzie mógł nabyć do niej kostki i struny. Młody muzykant od dawna szukał takiego miejsca, ponieważ po przeprowadzce trudno mu było się odnaleźć – nie miał Internetu i wiecznie rozglądał się za takim sklepem. Można powiedzieć, że Krzysztof uratował Janka, opowiadając, gdzie można nabyć instrumenty. Starszy muzyk z pasją napomknął o jego ulubionych trąbkach, na których grał od dzieciństwa. Miejsce, o którym opowiadał, czyli sklep muzyczny na pobliskiej ulicy, zawierał także metronomy, dzięki którym Janek będzie mógł ustawić właściwy rytm i zagrać swoje ulubione przeboje. Na składzie sklepu znajdują się te instrumenty perkusyjne i klawiszowe, mogące zainteresować wujka młodego artysty. Muzykalność była u Janka rodzinna – prawie każdy grał na czymś, a ponieważ wszyscy dopiero przeprowadzili się do miasta, przyda się im wskazówka, gdzie mają szukać nowych instrumentów. Ciocia gitarzysty właśnie wydała książkę o wirtuozerii na skrzypcach – być może sklep muzyczny zechce wystawić ją na sprzedaż? Warto spróbować – pomyślał Janek – i udał się w stronę parku, pożegnawszy Krzysztofa.

Po spacerze młody gitarzysta poszedł prosto do sklepu. Nie mógł doczekać się, aż wreszcie kupi gitarę, a ponieważ miał odłożonych trochę pieniędzy, od razu nabył właściwy instrument. Miejsce sprostało jego wymaganiom – okazało się, że sklep muzyczny, o jakim wspomniał Krzysztof, jest bardzo dobrze wyposażony. Znalezienie właściwej gitary było więc łatwe, dzięki czemu wymarzony model szybko trafił do rąk Janka, a następnie do jego domu, który został przemeblowany na salę prób.