Ogrodzenie z siatki leśnej

Ogrodzenie z siatki leśnej

Uprawianie różnych roślin na dużą skalę wiązać się może ze sporym ryzykiem. Na nasze uprawy czyhają bowiem różne niebezpieczeństwa. Oprócz tego, że mogą występować różne niesprzyjające warunki atmosferyczne to dodatkowo często bywa tak, że uprawiane przez nas rośliny są łakomym kąskiem dla dzikich zwierząt. Z tego właśnie powodu stosuje się najróżniejsze środki odstraszające oraz oczywiście mocne ogrodzenia stanowiące często najlepsze zabezpieczenie. 

Wytrzymałe siatki leśne 

siatki leśne - olsztynJeśli jesteśmy rolnikami i uprawiamy nasze rośliny w pobliżu lasów to nie ma takiej opcji by prędzej czy później na naszych polach nie pojawiły się dzikie zwierzęta. Najczęściej oczywiście przybywać będą dziki, sarny oraz jelenie. Nie da się ukryć, że tacy niechciani goście mogą narobić nam całą masę szkód a dla nas jest to równoznaczne z bardzo dużą stratą pieniędzy. Żeby się przed tym uchronić możemy stosować różne ogrodzenia. Ostatnimi czasy szczególnie popularne jest stosowanie siatek leśnych. Ich nazwa bierze się stąd, że takie siatki początkowo były stosowane głównie w lasach w celu chronienia szkółek leśnych przed szkodami. Obecnie takie siatki są dostępne w wielu różnych sklepach. W wielu miastach możemy bardzo łatwo zakupić siatki leśne – Olsztyn jest zaś jednym z przykładów takich miast. Warto zaznaczyć również ten fakt, że siatki leśne występują w różnych wersjach. Możemy zakupić siatki o różnych wysokościach. Najniższa dostępna siatka leśna ma najczęściej 1,5 metra wysokości. Świetnie sprawdzić się ona może przy ochronie przed takimi zwierzętami jak dziki, wilki czy zające. W przypadku gdy będziemy chcieli uprawiać rośliny będące łakomym kąskiem dla jeleni czy saren to koniecznie będziemy musieli pomyśleć o zakupie wyższej siatki. Na dzień dzisiejszy najwyższe z siatek leśnych dostępnych w sprzedaży mają wysokość przekraczającą nawet 3 metry. 

Na chwilę obecną siatki leśne są stosunkowo tanie oraz przede wszystkim bardzo łatwe w montażu. Możemy ogrodzenie z takiej siatki stworzyć nawet samodzielnie. Pamiętajmy jednak o tym, że oprócz samej siatki koniecznie zakupić musimy również odpowiednie słupki ogrodzeniowe. Najczęściej wybierane są słupki z drewna. Jest to rozwiązanie popularne i zarazem bardzo tanie. Należy jednak pamiętać o stosowaniu odpowiednich impregnatów.