Obroże i inne akcesoria

Obroże i inne akcesoria

Jeżeli podjęliśmy decyzję o powiększeniu naszej rodziny w postaci nowego domownika, którym będzie piesek – musimy się na ten fakt dobrze przygotować. Są w sumie trzy poprawne drogi, które mogą obdarować nas tym wyczekanym nowym członkiem rodziny. Możemy spotkać takiego delikwenta dosłownie na naszej drodze i się nim zająć, czy też adoptować psa lub też kota ze schroniska lub fundacji pro-zwierzęcej – te dwie ścieżki moralnie są najbardziej odpowiednie. Jeżeli zależy nam na danej rasie, możemy również psa zakupić, ale tylko i wyłącznie ze sprawdzonej, dobrej hodowli.

Jak wybrać dobre akcesoria dla naszego psa?

poliestrowa obroża półzaciskowaWarto jest tutaj zaznaczyć, iż wspomniana we wstępie hodowla powinna być zrzeszona w Związku Kynologicznym w Polsce, który to jest jedyną organizacją mającą prawo wydawać psom rodowody międzynarodowej federacji FCI. Pamiętajmy jednak, iż takie rodowód wcale nie gwarantuje nam wyboru dobrej hodowli – musimy ją sprawdzić, najlepiej jest poczytać specjalnie poradniki przygotowane dla nas przez fundacje. Wracają do tematu doboru odpowiednich akcesoriów dla naszych psiaków. Jedną z ważniejszych spraw będzie wybranie dla naszego psa obroży. Dobrym wyborem może okazać się poliestrowa obroża półzaciskowa. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne, nawet te najcięższe. Półzaciskowy model charakteryzuje się łatwością ściągania i zakładania. Przy napiętej obroży, pies nie może jej ściągnąć. Takie obroże nie powinny być zakładane psom, które ciągną, mogą one negatywnie wpływać na zdrowie psa. Lepiej w takich przypadkach sprawdzą się odpowiednie, ergonomiczne szelki. Wspomniana obroża może zostać zakupiona razem ze smyczą jako komplet, co będzie ładnie wyglądać na naszym psiaku. Możemy taki zestaw zamówić sobie wystylizowany specjalnie przez nas. Na obroży można na przykład zamieścić nasz numer telefonu oraz imię naszego psa, jednakże mimo to nie zapominajmy o zachipowaniu naszego czworonoga, co jest niewątpliwe bardzo istotne. Obroża może się zgubić, chip nie.

Generalnie najlepszym sposobem będzie zamówienie kilku kompletów składających się z obroży (może być jedna półzaciskowa, druga tradycyjna) oraz smyczy. Koniecznie zakupmy również jedne szelki, które przydadzą się niewątpliwie podczas przejażdżek samochodowych, jako odpowiednie zapięcie psa do pasów.