Nośniki danych od Seagate

Nośniki danych od Seagate

Wielu profesjonalnych gamerów a nawet i początkujących graczy doskonale znało markę Seagate, kojarzoną szeroko z niezawodną serią dysków twardych Barracuda, przeznaczonych właśnie do zastosowania w grach. Nic więc dziwnego, iż nośniki danych od Seagate znalazły również zastosowanie w systemach monitorowania, gdzie sprawdzały się tak samo dobrze, jak ich komputerowe odpowiedniki.

Dyski do rejestratorów od Seagate

dyski seagateMimo iż to właśnie odmiany do komputerów stacjonarnych były najbardziej rozpoznawalne, sprzęt od Seagate był również używany w rejestratorach systemów monitorowania. Dyski Seagate przeznaczone do tego typu urządzeń były przede wszystkim równie niezawodne jak ich bardziej znane odpowiedniki, choć różniły się od nich kilkoma bardzo istotnymi cechami. Dyski te miały przede wszystkim ogromną prędkość wymiany danych, znacznie przyśpieszającą działanie całego systemu z którym współpracowały. Pozwalało to na płynną pracę archiwum nawet w wypadku zapełnienia nośnika, nie spowalniając odtwarzania obrazu w czasie rzeczywistym a także zapobiegało utracie czy zniekształceniu całych fragmentów danych podczas dynamicznego zapisu. Również odczyt danych był o wiele szybszy, dzięki zastosowaniu nowoczesnych głowic, umożliwiających jednoczesne wykonywanie wielu poleceń, co było szczególnie widoczne przy jednoczesnej standardowej pracy systemu monitorowania i manualnemu odtwarzaniu zarchiwizowanych danych. Dyski od Seagate często wyróżniały się również większą pojemnością, pozwalającą na dłuższe archiwizowanie zapisanego obrazu, czy też przechowywanie plików na dysku w razie konieczności. Posiadały również standardowe zabezpieczenia, chroniące zawartość dysku przed efektami skoków napięcia, czy nagłej utraty zasilania, podczas której dysk działał na własnym, wewnętrznym źródle prądu do czasu bezpiecznego zapisu danych.

Z racji obciążeń, na jakie narażone były owe dyski, zastosowane w nich materiały i technologie były najwyższej jakości, co miało swoje odwzorowanie w wyższej niż standardowa cenie. Wielu użytkowników, jednak, preferowało ich wysoką jakość i dużą odporność ponad niskie ceny dysków o wątpliwej jakości wykonania i niepewnej trwałości. Oczywiście, dyski te nie mogły być używane w komputerach stacjonarnych, w których najczęściej nie były rozpoznawane przez system operacyjny.