Nitonakrętki – mechaniczne elementy złączne

Nitonakrętki – mechaniczne elementy złączne

Wkładka gwintowa, nazywana również nitonakrętką, jest mechanicznym elementem złącznym, który, jak sama nazwa wskazuje, jest odmianą standardowego nitu. Ten jednoczęściowy, gwintowany nit rurowy z łbem walcowym może być zakotwiczony w całości z jednej strony materiału, w którym jest zamontowany. Nitonakrętki dostępne są m.in. w różnych rozmiarach, co ułatwia znalezienie odpowiedniej opcji w zależności od ich zastosowania.

Rodzaje i zastosowanie nitonakrętek

nitonakrętki nierdzewneProducenci oferują standardowe elementy złączne ze stali, stali nierdzewnej i aluminium. Asortyment specjalistycznych nitonakrętek obejmuje trzpienie gwintowane ślepe, nakrętki podnośnikowe oraz stalowe nitonakrętki krzyżowe z trzpieniem prostym. Wszystkie rodzaje są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Często nazywane wkładkami gwintowymi ze stali nierdzewnej, nitonakrętki nierdzewne zapewniają wysoką wytrzymałość, doskonałą trwałość i naturalną odporność na korozję, dzięki czemu idealnie nadają się do przetwarzania żywności i napojów, zastosowań zewnętrznych i trudnych warunków pracy. Nitonakrętki żebrowane ze stali nierdzewnej dostępne są w dwóch wariantach i różnych średnicach, długościach oraz rozmiarach gwintu. W oferowanym asortymencie znajdziemy nitonakrętki szerokokanałowe serii „L” i wąskokanałowe serii „K” ze stali nierdzewnej żebrowanej. Liczne jednolite i metryczne rozmiary ułatwiają znalezienie odpowiedniego rozmiaru nitonakrętek do danego zastosowania. Nitonakrętki ze stali nierdzewnej serii L są produkowane ze stali nierdzewnej klasy 18-8 i posiadają gwinty UNC i UNF, które są podstawowymi symbolami Unified Screw Thread Series. Nitonakrętki żebrowane posiadają łeb z małym lub dużym kołnierzem, korpus z wielowypustem lub bez oraz bardzo wytrzymałe łby.

Wkładki gwintowe serii L są zazwyczaj używane do zastosowań morskich, przemysłowych i architektonicznych. Zaawansowane jakościowo elementy złączne zapewniają unikalny sposób montażu nitonakrętki z jednej strony materiału roboczego – w rurkach, arkuszach blachy, wytłoczkach i innych elementach. Produkty serii L zapewniają również mocną nitonakrętkę nierdzewną do śrub i wkrętów. Nitonakrętki oferują szeroki zakres korzyści, które mogą być wykorzystane w wielu zastosowaniach przemysłowych.