Najwyższej jakości odzież lekarska

Najwyższej jakości odzież lekarska

Jestem odpowiedzialna za zaopatrzenie i robienie zakupów na rzecz szpitala. Zawsze mam pełne ręce roboty. Zamawiam lekarstwa dla pacjentów, środki czystości dla salowych, czy stoliki do przewozu jedzenia z kuchni do sal. Zawsze czegoś brakuje i niemalże codziennie składam jakieś zamówienie dla szpitala.

Specjalna odzież dla lekarzy

odzież lekarskaOstatnio trafiło się naprawdę ogromne zamówienie. Musiałam zamówić nowe ubrania dla lekarzy, laborantów, pielęgniarek. Odzież lekarska to odzież specjalistyczna. Musi nie tylko dobrze wyglądać i być dobrze uszyta. Przede wszystkim odzież medyczna jest prana w wysokiej temperaturze i w użyciem silnych detergentów. Chodzi o to, by była idealnie czysta i by nie ostały się na niej żadne bakterie. Ubrania muszą być lekkie i przewiewne, tak by nikt nie narzekał nawet w upalny dzień. Każde ubranie ma kieszenie i w górnej części (kamizelki, bluzy, koszulki), jak i w dolnej (zwykle spodnie, dla pań czasem spódniczki). Przy okazji zamawiałam też ubrania jednorazowe. Są to fartuchy dla medyków i pielęgniarek zajmujących się operacjami. Zawsze zakładają wtedy na siebie cienki fartuszek na swoje standardowe ubrania. Również czasem salowe mają takie ubrania. W dobie pandemii wszystko było niejednokrotnie dezynfekowane, zużyło się tez kilka ton jednorazowych produktów. Wiadomo jednak, że bezpieczeństwo i zdrowie lekarzy i pacjentów jest najważniejsze, zatem trzeba o to dbać. Zamówiłam odzież o którą prosili medycy i inni specjaliści ze szpitala.

Zamówiłam oczywiście odzież u producenta, który współpracuje ze szpitalem. Nie muszę u niego zamawiać setek ubrań w tym samym kolorze czy rozmiarze. W końcu każdy nosi jednak inny rozmiar. Tak to zawsze można coś dopasować pod siebie, dzięki czemu każdy będzie czuł się swobodnie w takim ubraniu.