Najlepsze karmy dla koni

Najlepsze karmy dla koni

Pięknymi zwierzętami są konie, których postura w większości wypadków kojarzy się z wyścigami. Warto jednak wiedzieć, iż nie każdy koń biega w wyścigach. Dodatkowo wiele koni potrzebuje zbilansowanych posiłków przystosowanych do ich wieku, aktywności, a niekiedy i schorzeń. Dlatego wybierajmy odpowiedni rodzaj pokarmu.

Doskonała jakość pokarmu dla konia

pasza dla koni wrzodowychJeżeli zastanawiamy się w jaki sposób musimy karmić konia to przede wszystkim koń musi mieć zawsze stały dostęp do pokarmu. Czasami niezbędna będzie pasza dla koni wrzodowych, jednak nie oznacza to, iż nagle koń będzie jadł mniej. Oznacza to tylko, że zwierzę to potrzebuje zmniejszonych porcji i dostosowania dodatkowych składników odżywczych wraz z weterynarzem. Aby zapobiec rozwojowi wrzodów koń musi jeść, ponieważ to niweluje wydzielanie się soków trawiennych. Ważne jest jednak to, aby koń nie jadał bardzo dużych porcji i do tego łapczywie. Gdy zauważymy, że je za dużo warto zamontować specjalną kratkę, której oczka z czasem możemy zmniejszyć do najmniejszego rozmiaru, aby koń wybierał pojedyncze źdźbła. Niebywałymi zaletami powolnego żywienia jest brak walki o pokarm w boksach, ograniczenie nudy, które powodować może złe nawyki stajenne, a także dzięki temu koń może mieć stały dostęp do pokarmu bez harmonogramu podawania przez właściciela. To też ogromne ułatwienie dla właściciela, który nie musi obawiać się, iż jego koń nie ma czego przeżuwać w danej chwili.

Najzdrowsze konie to te, które mają stały dostęp do regularnych porcji pożywienia. Warto w tym celu minimalizować łapczywość konia, gdyż powodować to może problemy żołądkowe. Z kolei za małe porcje mogą być powodem wystąpienia wrzodów żołądka. Wtedy niezbędne będzie specjalistyczne żywienia uzgodnione z weterynarzem hodowli.