Na wiosnę od razu posadzę jeżówki

Na wiosnę od razu posadzę jeżówki

Wiosna to jest taki piękny czas, kiedy na dworze zaczyna się robić coraz cieplej. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce zdarza się, że i w maju mamy kilka dni mrozów. Na pewno wszyscy ogrodnicy i działkowicze czekają na wiosnę jak na zbawienie. Ja nie mogę się doczekać kiedy będzie można sadzić warzywa oraz rośliny ozdobne. Wydaje się każdego roku, że zima ciągnie się w nieskończoność. Tym czasem tak naprawdę zawsze trwa ona tyle samo. Ogrodnikom i działkowiczom ciężko jest wytrzymać ten zimowy czas.

Jeżówkę w nasionach kupuję hurtowo

jeżówki sklepW moim ogrodzie na wiosnę dzieje się istna apokalipsa. Wszystko przekopuję, ziemię poddaje wertykulacji a trawę koszę kiedy pozwoli na to pogoda. Mam dwa ogródki – w jednym rosną warzywa a w drugim sadzę piękne kwiaty. Ten z kwiatami jest widoczny od strony ulicy, więc staram się, żeby wyglądał jak najpiękniej. Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby mieć ładniejszy ogródek od sąsiadów, ale lubię kiedy wygląda naprawdę ładnie. W ogródku z kwiatami zawsze sadzę dużo różnokolorowych jeżówek. Nasiona można kupić be problemu w każdym sklepie ogrodniczym. Ja kupuję jeżówki sklep ogrodniczy mam bardzo blisko domu. Kwiaty te mają to do siebie, że mogą rosnąć w przeróżnych kolorach. Co więcej, kwiaty te pięknie rosną bez względu na warunki atmosferyczne. Nie trzeba się jakoś szczególnie martwić ich nawadnianiem. Jeżówki to nie jedyne kwiaty, które sadzę w moim ogrodzie. Mam wiele innych gatunków roślin ozdobnych. Na drugim miejscu po jeżówkach są pelargonie, które najładniej prezentują się na balkonach w mieście. Poza ogrodem z kwiatami mam jeszcze ten drugi z warzywami. Ten ogródek jest za domem, ale i tak dbam o niego jak tylko mogę. Jednak moim najcenniejszym skarbem jest moja foliówka, w której hoduję pyszne pomidory. Nie ma nic lepszego i smaczniejszego, aniżeli własne pomidory.

Każdy ogrodnik odlicza tylko dni do wiosny. Kiedy kończy się zima i można w końcu pomyśleć o ogrodowych roślinach to człowiek zaczyna czuć, że żyje. Jak tylko robi się cieplej to od razu wybieram się do pobliskiego sklepu ogrodniczego po nasiona kwiatów i warzyw. Z kwiatów uwielbiam jeżówki i pelargonię i tych kwiatów jest u mnie w ogrodzie najwięcej. Ogród najładniej wygląda oczywiście latem, kiedy wszystko w nim już zakwitnie.