Mycie suchym lodem najszybciej czyści maszyny

Mycie suchym lodem najszybciej czyści maszyny

Pod tajemniczą nazwą, jaką jest piaskowanie suchym lodem kryje się najnowocześniejsza metoda czyszczenia maszyn przemysłowych, która jest nieinwazyjna i bardzo skuteczna. Polega na puszczeniu sprzężonego powietrza pod dużym ciśnienie, w którym będą znajdowały się mikroskopijne granulki lodu oraz kryształki. Efekt czyszczenia widać gołym okiem, gdy wszystkie osady nagromadzone w procesie produkcyjnym praktycznie odpadają od czyszczonych maszyn i konstrukcji.

Mycie suchym lodem to nieinwazyjne czyszczenie sprzętu

piaskowanie suchym lodem - cena usługiCoraz więcej przedsiębiorców korzysta z piaskowana suchym lodem, które jest niewątpliwie najlepszą i najskuteczniejszą metodą czyszczenia wszystkich urządzeń i maszyn wykorzystywanych w przemyśle przetwórczym. Można wykorzystywać je również do czyszczenia sprzętu służącego do produkcji żywności. Suchy lud nie zostawia po sonie zacieków, czy smug jakie mogą pozostać przy tradycyjnym sposobie czyszczenia z użyciem wody i detergentów, które nie są przyjazne dla środowiska. Jeśli chodzi o piaskowanie suchym lodem – cena usługi jest bardzo racjonalna. Czyszczenie może być droższe od tego tradycyjnego, niemniej maszyny możemy czyścić raz lub dwa razy do roku, czyli mniej razy niż podczas tradycyjnego mycia i konserwowania wszelkich urządzeń przemysłowych. Są też drogie urządzenia, które nie mogą być myte przy użyciu wody. Wówczas czyszczenie suchym lodem jest jedyną metodą czyszczenia, którą można zastosować. Nadto lód ma właściwości konserwujące i zapobiega powstawaniu korozji, prze które nasz sprzęt może przestać poprawnie działać i będziemy musieli kupować nowe. Czyszczenie lodem jest też delikatniejsze od typowego piaskowania, które może porysować części, które wykonane są ze stali. Lód nigdy nie pozostawi żadnych rys. Piaskowanie lodem jest też nieinwazyjne, gdyż nie musimy rozkładać do jego zastawania maszyn i urządzeń na części, które będą wymagały ponownego ich skręcenia, co pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze, które musielibyśmy zapłacić fachowcom od składania urządzeń przemysłowych stosowanych w procesie produkcji. 

Suchy lód idealnie czyści wszystkie nawet trudno dostępne miejsca w każdej maszynie. Dzięki strumieniowi powietrza pod wysokim ciśnieniem zawsze usuniemy wszystkie osady przemysłowe oraz rozlane farby, czy zaschnięty lakier. Czyszczenie jest tak dokładne, że możemy stosować je raz lub dwa razy do roku. Wykorzystywane jest nawet do czyszczenia maszyn i urządzeń, które wykorzystywane są w procesie produkcji produktów spożywczych, co podkreśla doskonałość tej metody czyszczenia.