Monitory dotykowe w szkołach – czy warto?

Monitory dotykowe w szkołach – czy warto?

Odnalezienie motywacji do nauki bywa problematyczne – szczególnie jeżeli dostęp do nowej wiedzy jest utrudniony i mało satysfakcjonujący. Dyrektorzy, nauczyciele i wykładowcy nieustannie starają się wyszukać rozwiązania, które skutecznie wspierałyby cały system edukacji uczniów. Tak powstały monitory interaktywne, które coraz częściej można zauważyć w szkołach i na uczelniach. To monitory, którymi steruje się za pomocą dotyku – w wielu przypadkach stanowią dodatek dla tablic lub ich całkowity zamiennik.

Jakie są zalety zakupu monitorów dotykowych dla szkół?

monitory dotykowe dla szkółWspółcześnie większość zajęć prowadzonych jest przy użyciu urządzeń multimedialnych. Korzystanie z nich budzi większe zainteresowanie wśród uczniów i tym samym poprawia ich zaangażowanie. Lekcje prowadzone przy użyciu monitorów interaktywnych są bardziej poukładane, a przekazywana wiedza jest łatwiejsza do zrozumienia. Nauczyciel lub wykładowca, który korzysta z tej formy prowadzenia zajęć, ma niemalże nieograniczoną swobodę w doborze materiałów edukacyjnych. Na monitorach mogą być wyświetlane różne gry, zabawy, łamigłówki i wiele innych, które cieszą się sporą popularnością nie tylko wśród najmłodszych, ale również starszych uczniów. Praca na monitorach interaktywnych jest znacznie prostsza dla nauczyciela – może on na bieżąco korzystać ze stron internetowych, prezentacji i innych źródeł dostarczających materiały edukacyjne. Lekcja prowadzona przy pomocy takich urządzeń może być dokumentowana – nauczyciel może nie tylko nagrywać wszystko, co dzieje się na monitorze, ale również wykonywać zrzuty ekranu najpotrzebniejszych informacji. Mogą one zostać później przesłane uczniom, innym nauczycielom lub być przydatne podczas zajęć powtórkowych. Zakupując monitory dotykowe dla szkół, można poprawić koncentrację uczniów i wzbudzić ich zainteresowanie.

Korzystanie z monitorów i tablic interaktywnych ma sporo zalet. Wybranie ich do szkół i uczelni to świetny sposób, aby zachęcić uczestników do brania aktywnego udziału w zajęciach oraz usprawnić przyswajanie wiedzy. Tego typu urządzenia multimedialne sprawdzą się również doskonale w biurach – za ich pomocą można w łatwy sposób przedstawić prezentację, poprowadzić szkolenie czy konferencję. Zakup monitorów dotykowych to dobra, wieloletnia inwestycja.