Mocna siatka na balkon

Mocna siatka na balkon

 

Coraz częściej patrząc na balkony w starym budownictwie, można zauważyć, że otoczone one są prawie niewidoczną siatką. Jest ona formą zabezpieczenia przed niechcianymi ptakami, ale może także stanowić ochronę dla kota przed wypadnięciem.

Kiedy zamontować siatkę na balkonie?

siatka na balkonPrzeważnie osoby mieszkające na wyższych piętrach kamienic czy bloków, mają problem z ptakami przesiadującymi na ich balkonach czy parapetach. Są to uciążliwi lokatorzy, ponieważ hałasują, zanieczyszczają powierzchnie, na których przebywają i nierzadko niszczą rośliny. Szczególnie dokuczliwe są gołębie, których bardzo dużo w większości dużych miast. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć. Siatka na balkon czy okno będzie najlepszą metodą na pozbycie się ich raz na zawsze. Mechaniczna bariera będzie zawsze najlepszym rozwiązaniem, ponieważ ptaki jej nie pokonają. Siatki są wykonane z wytrzymałych nici polietylenowych, które cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na rozciąganie i pękanie. W zależności od potrzeb, siatka może mieć oczka o różnej wielkości. Na duże ptaki takie jak gołębie, wrony, sroki czy kawki, najlepsza będzie siatka z oczkami o wymiarach pięćdziesiąt na pięćdziesiąt milimetrów. Im mniejsze ptaki odwiedzają nasze balkony, tym mniejszą średnicę oczek trzeba wybrać. Montaż siatki na balkonie jest bardzo prosty i nie wymaga użycia wiertarki, gwoździ ani śrub. W zestawie do siatki dołączone są odpowiedniej wielkości zaczepy, które montuje się bezpośrednio do elewacji budynku.

Siatkę można łatwo zamontować i zdemontować, ponieważ jej montaż nie jest trwały. W sprzedaży znajdziemy siatki w kolorach niemalże niewidocznych dla niezorientowanego w temacie przechodnia, ale za to świetnie widocznych dla ptaków, które jej nie pokonają.