Maszyny tłoczące farbę przez sita drukarskie

Maszyny tłoczące farbę przez sita drukarskie

Zastosowanie przemysłowych technik druku takich jak sitodruk staje się coraz bardziej powszechne. Technologia druku przemysłowego, jakim jest sitodruk, daje wiele możliwości, z których korzystają różne branże przemysłu dzięki temu, że można wykonać nadruk na przedmiotach o dowolnym kształcie, na dużej powierzchni, a maszyny do sitodruku mogą być spersonalizowane pod kątem konkretnego przedsiębiorstwa.

Sitodruk jako powszechna technologia drukarska

maszyny sitodrukoweDruk sitowy, popularnie nazywany sitodrukiem, jest to technika druku, gdzie formą pomagającą w wydruku jest szablon, jaki nakładany jest na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych, która rozciągnięta jest na prostokątnych ramach. Wykonanie odbitki wykorzystując maszyny sitodrukowe polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. Każda siatka zamontowana w maszynie sitodrukowej służy do drukowania tylko jednego koloru, dlatego przy drukowaniu wielokolorowych projektów koniecznie jest zastosowanie większej ilości siatek. Drukowanie za pomocą maszyny sitodrukowej może być wykonane zarówno na papierze, teksturze, folii, płytach z tworzyw sztucznych, metalach czy też na przedmiotach stworzonych z kilku materiałów. Część maszyn do sitodruku może być spersonalizowana. Istotne jest również to, że dostosowanie techniki sitodruku do potrzeb konkretnej firmy nie generuje ze sobą dużych kosztów, a pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej jakości.

Podsumowując, maszyny sitodrukowe stosowane są obecnie bardzo powszechnie. Z ich pomocą powstają plakaty i broszury informacyjne, kolorowe pudła i kartony ozdobne, ozdobne gadżety reklamowe, a także ubrania. Maszyny do sitodruku występują w różnych rozmiarach, dlatego technika ta może być stosowane zarówno w produkcji drobnych przedmiotów, jak i wielkoformatowych plakatów.