Legalne zatrudnianie Azjatów

Legalne zatrudnianie Azjatów

Wiele lat temu otworzył się w Europie rynek pracy dla Polaków. Od tego momentu z Polski wyjechało mnóstwo osób w celu podejmowania pracy za granicą. Szczególnie oblegane są do dziś takie kraje jak Holandia, Belgia oraz Niemcy. Najczęściej nasi rodacy wyjeżdżają do prac sezonowych lub tez podejmują stałą pracę, która jednak jest pracą fizyczną. Takich pracowników zaczyna w Polsce brakować najbardziej. W Polsce zostają osoby po studiach ale w fabrykach brakuje osób do wykonywania najprostszych prac fizycznych. 

Zatrudnianie Azjatów w Polsce 

pracownicy z indiiOd kiedy Polacy zaczęli często wyjeżdżać z Polski do pracy za granicą to polskie firmy zaczęły miewać problemy kadrowe. W niektórych firmach zostały tylko osoby na stanowiskach kierowniczych. Z kolei brakuje tych osób, które są nauczone konkretnego zawodu. Najbardziej pożądanymi zawodami są obecnie: spawacz, cieśla szalunkowy, murarz, kierowca kat. C+E. Brakuje również rąk do pracy w rolnictwie. Osoby znające się na tym fachu obecnie często pracują za większe wynagrodzenia w firmach zagranicznych. Jest to wręcz tragiczna wiadomość dla polskich przedsiębiorców. Przez takie braki kadrowe upadło już wiele firm. Te które jeszcze funkcjonują często muszą szukać nieszablonowych rozwiązań. Do takich zaliczyć możemy zatrudnianie obcokrajowców. Przez kilka ostatnich lat ratunkiem dla wielu firm było zatrudnianie Ukraińców. Na dzień dzisiejszy również oni chętnie wyjeżdżają do Niemiec czy Holandii. Dlatego popularne staje się zatrudnianie Azjatów. Do naszego kraju przyjeżdżają obecnie pracownicy z Indii, Bangladeszu, Birmy czy Nepalu. Stopa życiowa w tych krajach jest bardzo niska i tamtejsze zarobki nie pozwalają na to by się godnie utrzymywać. Praca w Polsce jest dla takich ludzi naprawdę wielką szansą, z której szkoda by było nie skorzystać. Wielu Azjatów deklaruje już nawet zostanie w Polsce na stałe co bardzo cieszy polskich przedsiębiorców. 

Od jakiegoś czasu w naszym kraju powstają już nawet specjalne agencje zajmujące się rekrutowaniem pracowników z krajów azjatyckich. Korzystając z usług takich agencji możemy liczyć, że do naszej firmy trafią naprawdę uczciwi i doświadczeni fachowcy. Najbardziej optymistyczną wiadomością dla przedsiębiorców jest ta gdy tacy pracownicy chcą związać się z firmą na stałe.