Łazienkowy podgrzewacz wody

Łazienkowy podgrzewacz wody

Posiadając dom jednorodzinny z ogrzewaniem centralnym, zasilanym przez paliwo stałe, bardzo często mamy ten problem, że w czasie, gdy nie zapalimy w piecu, to w kranie mamy tylko i wyłącznie zimną wodę. Co prawda mamy wielu zwolenników zimnych pryszniców, ale fajnie jest gdy taki zimny prysznic to jest nasz wybór, a nie przymus.

Czym są termy łazienkowe?

terma do łazienkiJeśli będziemy musieli rozpalać w piecu, za każdym razem, gdy chcemy wziąć prysznic, kąpiel w wanie, czy też po prostu umyć dłonie w ciepłej wodzie, to nie dość, że stracimy dużo czasu, to poniesiemy także bardzo duże koszta. Rozwiązaniem tego z pozoru błachego problemu jest elektryczny podgrzewacz wody, montowany bezpośrednio w łazience. Terma do łazienki to urządzenie, które podgrzewają wodę przy pomocy energii elektrycznej. Możemy wyróżnić dwa rodzaju podgrzewacze wody, pierwszym z nich jest podgrzewacz pojemnościowy, a drugi z nich to podgrzewacz przepływowy. Pierwszy z nich działa w ten sposób, że podgrzewa wodę, która znajduje się w jego zbiorniku, a drugi podgrzewa wodę na bierząco. Podgrzewacze do wody posiadają w swoim wnętrzu grzałki elektryczną. Zazwyczaj jest tam jedna lub dwie grzałki, które posiadają dość sporą moc, więc ich ilość jest wystarczająca. Temperaturę wody ustawiamy przy pomocy panela sterującego. Na panelu znajduje się kilka przycisków, które pozwalają nam włączać różne opcje. Całe urządzenie jest na tyle prost w obsłudze, że szybko się tego nauczymy.

Popularność tego typu urządzeń stale rośnie, dzieje się tak głównie z tego powodu, ze są to bardzo dobre urządzenia. Nie tylko łatwe w obsłudze, ale także łatwe w montażu i dość tanie w zakupie i eksploatacji. Taki podgrzewacz nie zużywa zbyt dużo prądu. Najtańszy model kupimy już za około pięćset złotych.