Lampy do zwalczania owadów

Lampy do zwalczania owadów

Nie da się ukryć, że niektóre gatunki insektów potrafią w dużym stopniu utrudniać nam życie. W szczególności takimi insektami są znienawidzone przez nas komary. Te owady stają się aktywne już od wiosny i dają nam nieco odetchnąć dopiero w okolicach września i października. Często mamy ten problem, że te insekty wdzierają się do naszych domów. Gdy do tego dojdzie to nie możemy liczyć na spokojną noc. 

Nowoczesna wersja lamp na insekty 

lampy na owadyKomary często wlatują do naszych mieszkań wieczorem. Wystarczy na chwilę zostawić otwarte okno i zapalone światło w pokoju. W takim przypadku nasz dom staje się celem tych owadów i jeśli tylko mają one możliwość to próbują się do niego dostać. Zamiast organizować wieczorne polowanie na te insekty warto zakupić sprawdzone urządzenia, które dla nas będą skutecznie z komarami walczyć. Takimi urządzeniami są nowoczesne lampy na owady. Te urządzenia pozwalają na efektywne zabijanie owadów zanim zadomowią się one w naszych domach na dobre. Lampy tego typu składają się z dwóch najważniejszych elementów. Pierwszym z nich jest promiennik, który emituje promieniowanie ultrafioletowe. Gdy owady widzą takie światło to od razu zaczynają lecieć w kierunku źródła z którego ono pochodzi. Sam promiennik nie jest w stanie wyrządzić owadom żadnej krzywdy. W tym wypadku użytkowany jest drugi element lampy. Mowa tutaj o specjalnej siatce, która podłączana jest do prądu. Napięcie na takiej siatce wynosić może nawet kilka tysięcy volt. W związku z tym nie ma możliwości by jakikolwiek owad uszedł z życiem po kontakcie z taką siatką. Bezpośrednio pod nią znajduje się specjalna, dość głęboka tacka do której wpadają ofiary naszej lampy. Należy pamiętać o tym aby w miarę systematycznie opróżniać taką tackę. Lampy do zabijania owadów dostępne są również w wersji wiatrakowej. W tym wypadku zasada działania lampy jest już nieco inna. 

Na ten moment lampy owadobójcze dostępne są w praktycznie każdym markecie ogrodniczym. Nie powinniśmy mieć zbyt dużych problemów by takową lampę zakupić gdy już się na ten krok zdecydujemy. Ze wszystkich dostępnych metod zwalczania owadów to właśnie lampy owadobójcze uchodzą za najlepsze z dostępnych rozwiązań. Warto również poszukiwać takich lamp w popularnych sklepach internetowych.