Kupno nowatorskiego biostymulatora

Kupno nowatorskiego biostymulatora

 

Wiele lat temu zająłem się uprawą roślin. Zawsze dbałem o to, aby moje warzywa i owoce były ekologiczne i nigdy nie stosowałem w ich uprawie sztucznych nawozów. Jeśli chodzi o nawożenie stosowałem tylko biostymulatory, które przyczyniały się do szybkiego ich wzrostu oraz obfitych plonów na koniec sezonu. W tym roku również planowałem skorzystać z tego rozwiązania. Powoli zbliżała się wiosna i czas sadzenia pierwszych roślin na polu. Wybrałem się więc od sklepu ogrodniczego.

Zalety nowatorskich biostymulatorów

nowatorskie biostymulatory roślinZawsze kupowałam tutaj biostymulatory, o których wiedziałem, że są wydajne i skuteczne. Sprzedawczyni już mnie dobrze znała, dlatego nawet nie musiała pytać, czego tym razem potrzebuję. Jednak tym razem, bardzo mnie ona zaskoczyła. Powiedziała, że ostatnio coraz popularniejsze są nowatorskie biostymulatory roślin, które poleca wielu klientów, i czy nie chciałbym ich również przetestować, ponieważ są akurat dostępne w bardzo dobrej, promocyjnej cenie. Poprosiłem, aby pokazała mi opakowanie takiego nowatorskiego biostymulatora. Chciałem wcześniej wczytać się w jego skład. Okazało się, że proponowany przez nią preparat posiadał w swoim składzie duże ilości fosforu i potasu, a także żelazo i wapno, które przyczyniało się do utrzymania prawidłowej równowagi kwasowo – zasadowej gleby. Taki preparat był bardzo mocno zalecany w przypadku gleb wyjałowionych, szczególnie jeśli na danym obszarze występowały częste opady atmosferyczne, które przyczyniają się do wypłukiwania z gleby nawozów i substancji mineralnych. Postanowiłem spróbować takiej substancji. Biostymulator, który zakupiłem był dostępny w formie płynnej, wystarczyło go rozcieńczyć z wodą i dobrze wymieszać. Pierwsze opryski należało wykonać jeszcze przed zasianiem roślin na polu. Tak też zrobiłem. Aby upewnić, że faktycznie te substancje są skuteczne sprawdziłem PH gleby po ich zastosowaniu.

Wszystko wskazywało na to, że ten nowatorski biostymulator faktycznie działa bardzo dobrze i można go stosować do roślin jadalnych. Już wkrótce przekonałem się, że naprawdę warto było w niego zainwestować. Już kilka dni po zasianiu roślin zaczęły one wschodzić bardzo równo i szybko. Obficie kwitły i przede wszystkim były odporne na anomalie pogodowe i niekorzystne warunki.