Kto wynajmuje boksy magazynowe?

Kto wynajmuje boksy magazynowe?

Oglądając telewizję można się natknąć na zagraniczne programy rozrywkowe, w których licytowane są opuszczone przez wynajmujących magazyny, albo raczej boksy magazynowe. Licytujący to doświadczeni handlarze, którzy po pierwszym rzucie oka na taki magazyn wiedzą dokładnie ile można na rzeczach w nim zostawionych zarobić. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że takie magazyny na wynajem już od wielu lat oferowane są również w polskich miastach.

Boks magazynowy dla mieszkających w blokach

pojemne boksy magazynowe w gdańskuW naszym kraju już dawno temu powstały właśnie takie miejsca, w których każdy może sobie wynająć przestrzeń magazynową. Nie są to magazyny wielkopowierzchniowe, z których skorzystałyby wielkie firmy sprzedażowe, bo nie o to w tym biznesie chodzi. To raczej oferta skierowana do osób prywatnych albo małych firm osiedlowych. Skąd u Nas taka idea i jak to się wszystko zaczęło? Doskonałym tego przykładem jest północ naszego kraju. Wiele lat temu ktoś zainwestował spore pieniądze i udostępnił na wynajem pojemne boksy magazynowe w Gdańsku a potem w innych miastach tamtego regionu. Magazyny powstały w pobliżu największych osiedli i blokowisk. I to właśnie z myślą o mieszkańcach bloków powstały tego typu boksy magazynowe. Chodzi o to, że w niewielkich mieszkaniach nie ma miejsca na przechowywanie takich rzeczy jak meble, rowery czy inne niepotrzebne na co dzień rzeczy. Piwnice czy komórki lokatorskie w takich blokowiskach też nie są zbyt duże, więc idealnym rozwiązaniem stały się właśnie boksy magazynowe. Każdy mieszkaniec osiedla mógł sobie wynająć taki boks w bardzo atrakcyjnej cenie z czego zresztą zdecydowana większość skorzystała. A magazyny na wynajem mają tą zaletę, że są strzeżone i całodobowo monitorowane. Wynajęcie boksu na miesiąc to koszt dwustu złotych, a to i tak mniej niż koszty wynajmowania piwnicy czy garażu.

Z odpłatnych pomieszczeń do przechowywania różnych rzeczy korzystają też małe lokalne firmy. Bo takie boksy magazynowe nadają się idealnie na przechowalnie dla małego sklepu internetowego czy lokalnego sklepu spożywczego. Boksy są bardzo pojemne, dlatego niewielka opłata za taką powierzchnię jest dla każdego bardzo atrakcyjna. Boksy na wynajem to świetna idea, która doskonale sprawdza się w Trójmieście oraz w innych regionach kraju.