Korzystamy z zalet karboksyterapii

Korzystamy z zalet karboksyterapii

Zabiegi karboksyterapii znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie. W wielu gabinetach stosowane są do zmniejszenia widoczności cellulitu oraz rozstępów, jak również do zmniejszenia widoczności zmarszczek czy cieni pod oczami. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego zabiegu, a także efektów jakie pozwala nam uzyskiwać.

Najbardziej skuteczna karboksyterapia

karboksyterapia w łodziW skrócie karboksyterapię można określić jako terapię medycznym dwutlenkiem węgla. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiedniej ilości dwutlenku węgla. Gaz ten rozprzestrzenia się po tkankach, rozszerzając naczynia, co powoduje dotlenienie komórek oraz ich regenerację. Korzystnym wyborem będzie karboksyterapia w łodzi. Większość osób korzystających z takich zabiegów chwali je ze względu na efektywność. W wielu przypadkach efekty można zauważyć niemal od razu, natomiast w razie istotniejszych problemów, jak na przykład z cellulitem bądź wiotkością skóry, efekty jest widoczny po 8 do 10 tygodni. Warto jednak dodać, że w przypadku cellulitu możliwe jest zniwelowanie problemu nawet w granicach 90%. Gaz wstrzykiwany pod skórę powoduje proces rozpadu tłuszczu, co powoduje lepsze ukrwienie tkanki i poprawia stan skóry. Pomocny jest także w przypadku redukcji rozstępów, można zredukować tą nieestetyczną przypadłość nawet o 97%. Dodatkowo może być stosowana ta metoda w przypadku łysienia, podwójnego podbródka, braku elastyczności skóry na twarzy, szyi i dekolcie, rozszerzone naczynka, blizny i łuszczyca. Zakres problemów skórnych, z jakimi pomaga poradzić sobie karboksyterapia jest więc bardzo szeroki. Dodatkowo poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu można skorzystać z takiego zabiegu w przypadku problemów z cieniami pod oczami. Można zminimalizować ten problem aż w 90%. Kolejnym zastosowaniem jest problem opadania powiek albo występowania poduszeczek tłuszczowych pod powiekami.

Reasumując, korboksyterapia jest coraz powszechniejszym zabiegiem, który jest doceniany w szczególności za szeroki zakres zastosowania oraz bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Sprawdzi się nie tylko w przypadku cellulitu i rozstępów, ale również wielu innych problemów, które są dla nas uciążliwe każdego dnia. Z tego powodu warto sprawdzić przeciwwskazania i jeżeli nas nie dotyczą, zdecydować się na taki zabieg.